PARTNER PORTALU
  • BGK

W Mielnie odbędzie się 15. międzynarodowy zlot morsów

  • PAP / MIW    25 grudnia 2017 - 19:12
W Mielnie odbędzie się 15. międzynarodowy zlot morsów
(fot. ckm.mielno.pl)

Już 1300 osób zgłosiło się do udziału w jubileuszowym 15. międzynarodowym zlocie morsów w Mielnie, który odbędzie się 9-11 lutego 2018 roku. To największe takie wydarzenie organizowane nad Bałtykiem.
• Od 2004 roku Mielno (Zachodniopomorskie) przez kilka dni lutego staje się międzynarodową stolicą morsów, czyli miłośników zimowych kąpieli. Ci zjeżdżają do Mielna z różnych zakątków Polski i świata, by się spotkać, dobrze bawić i wspólnie wykąpać w Bałtyku.

• W 2018 roku XV Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, którego organizatorem jest Centrum Kultury w Mielnie, planowany jest na 9-11 lutego.

• Zaledwie w ciągu kilku dni od uruchomienia rejestracji na zlot zgłosiło się już 1300 osób.

Uczestnicy zlotu będą mogli korzystać z gorących kąpieli w baliach na przemian z tymi w lodowatym Bałtyku. Nie zabraknie treningów nordic walking. Przez cały zlot przy głównym wejściu na plażę w Mielnie działać też będzie wioska morsowa. Tu również przeniesie się Pałac Ślubów, w którym morsy będą mogły zawrzeć związek małżeński ważny jedynie na czas zlotu. Morsy mogą też liczyć na spotkania integracyjne w miejscach zakwaterowania (oferowane noclegi wraz z kosztem pobytu dostępne są na stronie zlotu: www.zlotmorsow.mielno.pl).

Nowością ma być jeden wielki bal dla morsów, który odbędzie się 10 lutego. Organizator zlotu zapewnił, że miejsc nie zabraknie dla każdego z uczestników, a miejscem balu będzie ogromny namiot, który specjalnie na tę okazję stanie na parkingu przed jednym z supermarketów.

Podczas zlotu odbędzie się także konferencja naukowa z udziałem wykładowców Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jej tematem będzie wpływ niskich temperatur na ludzki organizm. Data i godzina konferencji jest ustalana.

Finałowa, wspólna kąpiel w Bałtyku odbędzie się tradycyjnie w niedzielę o godz. 12 (11 lutego). Poprzedzi ją parada morsów, którzy ruszą sprzed hali sportowej i będą szli z transparentami swoich klubów ulicami Mielna, by wejściem od ul. 1 Maja dotrzeć na plażę i punktualnie w południe wskoczyć na co najmniej kilka minut do Bałtyku.

Zapisy na XV MZM Mielno 2018 prowadzone będą do 21 stycznia. Te osoby, które będą chciały jedynie skorzystać ze wspólnej kąpieli 11 lutego, zyskają możliwość rejestracji i opłaty w dniu imprezy.

W XIV MZM Mielno 2017 wzięło udział 2480 osób. Do zimnego Bałtyku ( + 2 stopnie Celsjusza) weszło 2350 miłośników zimowych kąpieli.

To do Mielna należą dwa rekordy Guinnessa w liczbie kąpiących się morsów w jednym miejscu. Oba zostały ustanowione podczas MZM. Pierwszy w 2012 roku, gdy do wody weszły 1054 osoby i drugi w 2015 roku, gdy w Bałtyku wykąpały się 1799 morsy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.