PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu powstało Centrum Wolontariatu Międzynarodowego

  • PAP    7 marca 2016 - 21:03
W Radomiu powstało Centrum Wolontariatu Międzynarodowego
Centrum Wolontariatu Międzynarodowego zorganizowało prężnie działające w Radomiu Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, skupiające 1,3 tys. wolontariuszy. (fot. arka.radom.pl)

• W Radomiu powstało Centrum Wolontariatu Międzynarodowego.
• W Centrum są miejsca noclegowe i zaplecze konferencyjne. Ma w nim być również szkoła języka polskiego.
• Wolontariusze z całego świata będą mogli zatrzymać się w mieście i działać na rzecz lokalnej społeczności.
Centrum Wolontariatu Międzynarodowego zorganizowało prężnie działające w Radomiu Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka, skupiające 1,3 tys. wolontariuszy.

Placówka dysponuje komfortowymi pokojami, w sumie z 44 miejscami noclegowymi, zapleczem kuchennym oraz salami szkoleniowo-konferencyjnymi. Kwota 5 mln zł, wykorzystana na adaptację budynku, pochodziła z rezerwy budżetowej rządu premier Ewy Kopacz.

Centrum mieści się w XIX-wiecznym zabytkowym budynku u zbiegu ul. Kelles-Krauza i Niedziałkowskiego. Stowarzyszeniu Arka przekazała obiekt radomska kuria biskupia. W XIX w. w budynku tym działało Towarzystwo Dobroczynności, potem z obiektu korzystały siostry zakonne, mieściła się tutaj m.in. szkoła, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

- Ten dom ma piękną historię, ma w sobie ducha dobroczynności - powiedział w poniedziałek (7 marca) podczas otwarcia Centrum prezes "Arki" ks. Andrzej Tuszyński. Obecna na uroczystości Ewa Kopacz, była szefowa rządu podkreślała, że radomskie centrum jest pierwszym ośrodkiem w Polsce skupiającym międzynarodowy wolontariat. - Z całego świata będą przyjeżdżać do Radomia młodzi ludzie, by działać na rzecz lokalnej społeczności i dzielić się swoimi doświadczeniami w pomocy na rzecz innych - zaznaczyła Kopacz.

W Centrum przebywa obecnie grupa młodych z ludzi z Niemiec. Wkrótce mają przyjechać Włosi. W lipcu, podczas Światowych Dni Młodzieży, ma się tutaj zatrzymać grupa z Albanii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.