PARTNER PORTALU
  • BGK

W tegorocznym budżecie obywatelskim Małopolski 8 mln zł

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 15:50
W tegorocznym budżecie obywatelskim Małopolski 8 mln zł
spotkanie wszystkich pomysłodawców zwycięskich zadań wyłonionych w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Fot. malopolska.pl

8 mln zł wynosi wartość trzeciej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego - to tyle samo co przed rokiem. Województwo podzielono na sześć subregionów - w każdym do rozdysponowania przez mieszkańców będzie 1,33 mln zł.
- Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy całej Małopolski sami decydują o tym, na co wydać środki przekazane przez samorząd województwa - a do rozdysponowania w tym roku mamy ponownie aż 8 mln zł - poinformował w środę członek zarządu woj. małopolskiego Grzegorz Lipiec.

Jak podkreślił, mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale też sami zostać ich autorami. Swoje pomysły może zgłosić każdy Małopolanin, który ukończył 16 lat.

W ramach tegorocznego BO pomiędzy 16 kwietnia a 25 maja odbędą się specjalne warsztaty, które w całej Małopolsce będą prowadzić eksperci z urzędu marszałkowskiego. Dotyczyć będą procedury przygotowania i zgłaszania własnych projektów do budżetu.

Zgłoszenie projektów przez mieszkańców potrwa od 7 maja do 6 czerwca. Najpóźniej do końca wakacji potrwa weryfikacja i dopuszczanie do głosowania zgłoszonych pomysłów. Głosowanie odbędzie się od 10 września do 5 października, a ogłoszenie wyników tegorocznego budżetu obywatelskiego zapowiedziano na koniec listopada.

8-milionowy budżet obywatelski podzielono w równych częściach między miasto Kraków i pięć subregionów: Małopolskę Zachodnią (powiaty chrzanowski, olkuski, oświęcimski); podhalański (powiaty myślenicki, nowotarski, suski, wadowicki, tatrzański); sądecki (powiaty gorlicki, limanowski, nowosądecki i Nowy Sącz); tarnowski (powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i Tarnów) oraz Krakowski Obszar Metropolitalny (powiat krakowski, miechowski, proszowicki, wielicki).

W zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Małopolski wybrano do realizacji 46 projektów. Oddano ponad 176,6 tys. głosów, czyli o 120 proc. więcej niż przed rokiem. Wśród zwycięskich projektów znalazły się inicjatywy sportowe, kulturalne, prospołeczne czy edukacyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.