PARTNER PORTALU
  • BGK

W weekend święto regionu łódzkiego - Mixer Regionalny

  • pt/pap    2 września 2016 - 12:22
W weekend święto regionu łódzkiego - Mixer Regionalny

Przez dwa dni na ul. Piotrkowskiej zaprezentuje się ok. 130 wystawców (fot.wikipedia)

• 3 września, w sobotę rozpocznie się Mixer Regionalny 2016 - największy w regionie cykl imprez promujących województwo łódzkie.
• Przez dwa dni na ul. Piotrkowskiej zaprezentuje się ok. 130 wystawców ze wszystkich gmin i powiatów oraz z regionów partnerskich województwa łódzkiego.
"Mixer Regionalny to wydarzenie oczekiwane przez wszystkich; zarówno przez naszych gości, którzy przyjadą do Łodzi z całego województwa, jak i przez wystawców, którzy na ul. Piotrkowskiej będą prezentować urodę swoich małych ojczyzn i kuchni regionalnej" - podkreślił marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Jak poinformował, 3 i 4 września Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) wprowadzi specjalną promocję dla mieszkańców województwa, którzy wybiorą się do Łodzi na Mixer Regionalny. Wystarczy kupić bilet w jedną stronę i podstemplować go na stoisku ŁKA, które stanie przy Piotrkowskiej 17, by zyskać prawo do bezpłatnego powrotnego przejazdu na tej samej trasie.

W sobotę na scenie w okolicy ul. Roosevelta wystąpią muzyczne gwiazdy tegorocznego Mixera: Zgiełk, Zeus, Pablopavo i Ludziki oraz Fisz Emade Tworzywo. Niedzielę wypełnią występy zespołów regionalnych z Łódzkiego oraz z regionów partnerskich z Łotwy, Ukrainy, Węgier i Białorusi.

Na ul. Piotrkowskiej będą organizowane liczne warsztaty, m.in. gmina Bolimów będzie uczyć garncarstwa, a słynne z barwnej sztuki ludowej Łowicz i Opoczno zaprezentują swój folklor. Zaplanowano też zajęcia wprowadzające w świat ekologii i gospodarki surowcami wtórnymi; będzie można na nich nauczyć się robienia biżuterii z materiałów odpadowych.

Na ul. Piotrkowskiej pojawi się też Mobilne Centrum Informacji o RPO WŁ 2014-2020. Jest to nowatorska forma edukacji z zakresu Funduszy Europejskich prowadzona w specjalnym pojeździe podzielonym na strefy, m.in.: audiowizualną, informacyjną i interaktywną i wyposażonym w ekrany dotykowe, gigantyczny smartfon do sprawdzania kampanii w mediach społecznościowych, a także gry i atrakcje dla dzieci.

Mixer Regionalny jest jednym z wielu przedsięwzięć organizowanych dzięki wsparciu funduszy UE, w ramach poddziałania Promocja Gospodarcza Regionu. W bieżącej perspektywie Łódzkie ma przyznane na ten cel 60 mln zł, z czego ponad 23 mln zł zostało już rozdzielone między beneficjentów, a konkurs dotyczący podziału kolejnych 22 mln zł rozpocznie się w drugiej połowie września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: