PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie: W Ełku rusza szczególna pomoc dla osób starszych

  • Rynekseniora.pl    31 sierpnia 2016 - 10:34
Warmińsko-mazurskie: W Ełku rusza szczególna pomoc dla osób starszych

W Ełku od września 2016 r. będzie trwał program pomocy sąsiedzkiej dla osób starszych, samotnych i niesamodzielnych. Fot. Shutterstock

• W Ełku od września rusza wspólny projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ełckiego Stowarzyszenie "Razem Łatwiej" pn. "Pomoc Sąsiedzka".
• Usługi obejmą pomoc i wsparcie osoby starszej, samotnej lub niesamodzielnej w podstawowych czynnościach dnia codziennego ułatwiających pozostanie w dotychczasowym miejscu zamieszkania.
• Wsparcie będzie realizowane do końca 2016 r.
- W kamienicy, na osiedlu, w bloku, domu twórzmy pozytywne relacje, starajmy się pomagać sobie nawzajem - piszą organizatorzy.

Wzajemna pomoc mieszkańców dobrze funkcjonujących i sprawnych na rzecz osób samotnych, w podeszłym wieku, niesamodzielnych i niepełnosprawnych, a przy tym mieszkających w sąsiedztwie, ma przede wszystkim ułatwić pozostanie takich osób w dotychczasowym miejscu zakwaterowania. Pomoc ma jednocześnie oddalić w czasie konieczność korzystania z płatnych usług opiekuńczych i całodobowych form opieki.

Celem projektu jest także propagowanie pozytywnych postaw społecznych, poprawa bezpieczeństwa osób wymagających opieki oraz zmniejszanie ich izolacji.

Usługi sąsiedzkie będą dostosowane do indywidualnych potrzeb osób wspieranych i mają być świadczone dla jednej osoby nie rzadziej niż raz w tygodniu, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: