PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: 16 marca odbędzie się Forum Samorządowe

  • MIW    6 marca 2017 - 14:29
Warszawa: 16 marca odbędzie się Forum Samorządowe
Obrady Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. (fot. mat. MSWiA)

• Ogólnopolskie korporacje samorządowe zasiadające w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych zwołują 16 marca w Warszawie Forum Samorządowe.
• Ma ono zmobilizować środowisko samorządowe do przeciwstawienia się niekorzystnym zmianom ustrojowym.
Podczas Forum Samorządowego odbędzie się otwarta debata w obronie konstytucyjnych zasad samorządności, zostaną omówione propozycje i inicjatywy, a także dalsze działania lokalne i regionalne w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych.

Jak podkreślają przedstawiciele Związek Miast Polskich, korporacji skupiającej blisko 300 miast, organizacje samorządowe występują przeciwko odebraniu: obywatelom - prawa do decydowania o tym, kto i jak długo będzie w ich imieniu sprawował lokalne funkcje publiczne, Warszawie i gminom sąsiednim - samodzielności oraz prawa do swobodnego kształtowania współpracy w tym obszarze, społecznościom powiatowym - urzędów pracy i organów nadzoru budowlanego, a województwom - wpływu na realizację regionalnej polityki ochrony środowiska.

- Opracowaliśmy Kartę Samorządności, która jest przypomnieniem rządzącym podstawowych zasad ustroju. Jest to wspólny pomysł wszystkich związków samorządowych i naszą intencją jest, aby wszystkie korporacje ją przyjęły. Chcemy również, aby Kartę przyjmowały w swoich uchwałach rady gmin, powiatów i sejmiki województw - mówi Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rada, 2017-03-07 09:13:35

    Samorządy nie będą pod butem pislamistów. Prawo w samorządach nie może być ograniczane przez dyktatorów z pis bo to nie jest samorządność a dyktatura.