PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking "Quality of Living": Jak wypadły Warszawa i Wrocław?

  • pt    24 lutego 2016 - 11:42
Ranking "Quality of Living": Jak wypadły Warszawa i Wrocław?
Wrocław znalazł się na 99. miejscu rankingu "Quality of Living" (fot.wroclaw.pl)

• Opublikowano międzynarodowy ranking "Quality of Living" firmy doradczej Mercer, oceniający jakość życia i bezpieczeństwo w miastach.
• W gronie 230 miast z całego świata znalazły się Warszawa i Wrocław.




230 miast z całego świata i wśród nich Warszawa i Wrocław – tak wygląda najnowszy, międzynarodowy ranking "Quality of Living" firmy doradczej Mercer.

Warszawa, tak jak przed rokiem zajęła 79. miejsce, Wrocław awansował z pozycji setnej na miejsce 99.

W rankingu najlepszych miejsc do życia od 7 lat wygrywa Wiedeń. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Zurych (2), Auckland w Nowej Zelandii (3). Monachium (4), Vancouver (5), Dusseldorf (6) i Frankfurt (7). Genewa (8), Kopenhaga (9) i Sydney (10).

Na końcu stawki znalazły się: stolica Jemenu Sana, Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bagdad w Iraku.

Badaniu podlega 450 miast z całego świata. W klasyfikacji najlepszych miejsc do życia brano pod uwagę m.in. sytuację polityczną, poziom oświaty, transportu, opieki medycznej, środowisko naturalne oraz oferty: kulturalną, konsumencką i mieszkaniową.

W tegorocznym rankingu Mercer po raz pierwszy uwzględnił również osobiste bezpieczeństwo mieszkańców uwzględniając poziom przestępczości i egzekwowanie prawa. W tym zestawieniu zwyciężył Luksemburg a za nim znalazły się Berno, Helsinki i Zurych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • glaertes, 2016-02-25 13:16:39

    Wrocław? Zapraszam do nas! Obszczymury mają tu raj, a zaraz za centrum ulice i chodniki przypominają wczesnego Gierka lub późnego Gomułkę! Można robić "dobry" piar ale rzeczywistości się nie oszuka!