PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Jaki ma być Plac Defilad?

  • pt    6 maja 2016 - 10:49
Warszawa: Jaki ma być Plac Defilad?

Dyskusja nad rolą i wyglądem Placu Defilad trwa od lat (fot.pixabay.com)

• Jaką rolę ma pełnić w Warszawie pl. Defilad?
• Jak skutecznie ukształtować i „odczarować” to miejsce, powiązać z otoczeniem i uczynić bardziej przyjaznym dla mieszkańców? Będzie o tym mowa podczas dyskusji publicznej - 11 maja i zamkniętej sesji eksperckiej - 12 maja, zorganizowanych w PKiN.
 - Podczas naszego dwudniowego spotkania, wspólnie z mieszkańcami i ekspertami, chcemy wypracować zalecenia dla architektów projektujących plac oraz podziemny parking. Wskazać optymalne rozwiązania dotyczące jego zagospodarowania i powiązania z bezpośrednim otoczeniem, w tym z planowanymi budynkami teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej – mówi Marek Mikos, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w Warszawie.

Otwarta dyskusja dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 11 maja w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka Plac Defilad w Warszawie?

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00. Najpierw głos zabiorą zaproszeni eksperci. Po wypowiedziach ekspertów przewidziano prezentację Thomasa Phifera. Architekt projektujący zespół budynków MSN i TR przedstawi trzy różne warianty zagospodarowania Placu Defilad, nawiązujące do różnorodnych postulatów pojawiających się w publicznych dyskusjach na ten temat.

W kolejnej części odbędzie się panel dyskusyjny. Finałowym punktem spotkania będzie otwarta dyskusja z udziałem publiczności.

W czwartek, 12 maja podczas zamkniętego spotkania eksperci i paneliści podsumują dotychczasowe dyskusje i opracują zalecenia dla architektów projektujących budynki TR i MSN oraz plac i parking.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.