PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa lepsza od Londynu i Nowego Jorku

  • MN    18 sierpnia 2017 - 13:29
Warszawa lepsza od Londynu i Nowego Jorku

W Warszawie można skorzystać z blisko czterdziestu restauracji wegańskich. (fot. pixabay)

Warszawa znalazła się na podium nietypowego rankingu. Okazuje się, że stolica Polski to jedno z najprzyjaźniejszych miast dla wegan.
• Warszawa zajęła trzecie miejsce wśród 10 miast najbardziej przyjaznych weganom na świecie – według rankingu serwisu HappyCow.

• W stolicy doceniono ilość restauracji wegańskich w porównaniu do liczby mieszkańców oraz fakt, że można zjeść w nich tradycyjne polskie dania.

• Warszawa wyprzedza w rankingu takie miasta jak Nowy Jork czy Londyn, ustępując jedynie Berlinowi i Los Angeles.

****

Autorzy rankingu piszą, że z blisko czterdziestoma restauracjami wegańskimi, które nie są od siebie szczególnie oddalone, Warszawa dość niespodziewanie urosła do jednego z miast najbardziej przyjaznych weganom na świecie.

Nowy Jork zajął w tym samym zestawieniu piąte miejsce, chociaż posiada aż 86 wegańskich restauracji. Ale liczba takich miejsc nie była dla autorów rankingu najważniejsza.

W zestawieniu zwrócono uwagę, że w Warszawie można zjeść tradycyjne polskie dania w wersji dla wegan, jak pierogi, gołąbki i kotlety schabowe (oczywiście w wersji bezmięsnej). Brano też pod uwagę wielkość i zaludnienie miasta oraz to, ilu mieszkańców przypada na jedną restaurację wegańską. Między innymi te czynniki zadecydowały o wysokim, trzecim miejscu stolicy w rankingu.

Czytaj też: Najbogatsze miasta, województwa, wsie i powiaty

Ekipa z serwisu HappyCow zwraca też uwagę na dynamiczny przyrost restauracji wegańskich w stolicy Polski – gdy po raz pierwszy przylecieli do Warszawy w październiku 2014 roku, znajdowało się tutaj jedynie 11 lokali dla wegan. Dziś naliczono ich 38.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Niemiec – Berlin. Druga lokata przypadła Los Angeles.

A tak prezentuje się pełne 10 miast najbardziej przyjaznych weganom:

1. Berlin

2. Los Angeles

3. Warszawa

4. Tajpej

5. Nowy Jork

6. Singapur   

7. Londyn

8. Tel Awiw

9. Portland

10. San Francisco

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Bogdan Sitnicki, 2017-08-19 17:10:22

    Prawda nie istnieje - tzw. "prawda" to zestaw uzgodnionych kłamstw, bo trzeba jeszcze obliczyć ile kotletów wegańskich za pensję może sobie kupić Londyńczyk, Nowojorczyk i Warszawiak. P.S. Wegańskie restauracje w stolicy nie są dla naszych - wielkie brawa dla: bar mleczny Złota Kurka pr...zy Placu Konstytucji w Warszawie:)  rozwiń
  • Vandalia, 2017-08-18 20:08:00

    Brawo - ale nie można się zgodzić na zwrot "wegański kotlet schabowy". Można mięso usunąć z gołąbków czy pierogów, ale nie można z kotleta schabowego usunąć schabu. Może być wegański kotlet - bo to tylko forma jedzenia, ale schabu wegańskiego nigdy nie było, nie ma i nie będzie. ...  rozwiń