PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa lepsza od Londynu i Nowego Jorku

  • MN    18 sierpnia 2017 - 13:29
Warszawa lepsza od Londynu i Nowego Jorku
W Warszawie można skorzystać z blisko czterdziestu restauracji wegańskich. (fot. pixabay)

Warszawa znalazła się na podium nietypowego rankingu. Okazuje się, że stolica Polski to jedno z najprzyjaźniejszych miast dla wegan.
• Warszawa zajęła trzecie miejsce wśród 10 miast najbardziej przyjaznych weganom na świecie – według rankingu serwisu HappyCow.

• W stolicy doceniono ilość restauracji wegańskich w porównaniu do liczby mieszkańców oraz fakt, że można zjeść w nich tradycyjne polskie dania.

• Warszawa wyprzedza w rankingu takie miasta jak Nowy Jork czy Londyn, ustępując jedynie Berlinowi i Los Angeles.

****

Autorzy rankingu piszą, że z blisko czterdziestoma restauracjami wegańskimi, które nie są od siebie szczególnie oddalone, Warszawa dość niespodziewanie urosła do jednego z miast najbardziej przyjaznych weganom na świecie.

Nowy Jork zajął w tym samym zestawieniu piąte miejsce, chociaż posiada aż 86 wegańskich restauracji. Ale liczba takich miejsc nie była dla autorów rankingu najważniejsza.

W zestawieniu zwrócono uwagę, że w Warszawie można zjeść tradycyjne polskie dania w wersji dla wegan, jak pierogi, gołąbki i kotlety schabowe (oczywiście w wersji bezmięsnej). Brano też pod uwagę wielkość i zaludnienie miasta oraz to, ilu mieszkańców przypada na jedną restaurację wegańską. Między innymi te czynniki zadecydowały o wysokim, trzecim miejscu stolicy w rankingu.

Czytaj też: Najbogatsze miasta, województwa, wsie i powiaty

Ekipa z serwisu HappyCow zwraca też uwagę na dynamiczny przyrost restauracji wegańskich w stolicy Polski – gdy po raz pierwszy przylecieli do Warszawy w październiku 2014 roku, znajdowało się tutaj jedynie 11 lokali dla wegan. Dziś naliczono ich 38.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Niemiec – Berlin. Druga lokata przypadła Los Angeles.

A tak prezentuje się pełne 10 miast najbardziej przyjaznych weganom:

1. Berlin

2. Los Angeles

3. Warszawa

4. Tajpej

5. Nowy Jork

6. Singapur   

7. Londyn

8. Tel Awiw

9. Portland

10. San Francisco

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Bogdan Sitnicki, 2017-08-19 17:10:22

    Prawda nie istnieje - tzw. "prawda" to zestaw uzgodnionych kłamstw, bo trzeba jeszcze obliczyć ile kotletów wegańskich za pensję może sobie kupić Londyńczyk, Nowojorczyk i Warszawiak. P.S. Wegańskie restauracje w stolicy nie są dla naszych - wielkie brawa dla: bar mleczny Złota Kurka pr...zy Placu Konstytucji w Warszawie:)  rozwiń
  • Vandalia, 2017-08-18 20:08:00

    Brawo - ale nie można się zgodzić na zwrot "wegański kotlet schabowy". Można mięso usunąć z gołąbków czy pierogów, ale nie można z kotleta schabowego usunąć schabu. Może być wegański kotlet - bo to tylko forma jedzenia, ale schabu wegańskiego nigdy nie było, nie ma i nie będzie. ...  rozwiń