PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski ZTM i Teatr Powszechny – wspólnie dla sztuki

  • PAP    8 września 2011 - 17:57
Warszawski ZTM i Teatr Powszechny – wspólnie dla sztuki

List intencyjny o współpracy podpisały: Zarząd Transportu Miejskiego i Teatr Powszechny im. Zygmunta Huebnera. W planach obu instytucji jest realizacja projektów artystyczno-edukacyjnych.
Dyrektor Teatru Robert Glińskim mówił podczas czwartkowej konferencji o konieczności promocji teatru na terenie miasta. Według dyrektora, dobrym pomysłem jest promowanie działalności teatru w środkach komunikacji miejskiej.

Dyrektor Gliński porównał żartobliwie moc miejskich środków transportu do mocy portali internetowych. „Wartość portali mierzy się liczbą wejść na nie w ciągu miesiąca – mogą ich być np. 1000. Wyobraźcie sobie państwo, że liczba wejść do środków transportu miejskiego w Warszawie, w ciągu jednego dnia, to ponad dwa miliony”.

„Kiedy jesteśmy obecni w środkach komunikacji miejskiej, zyskujemy od razu kontakt z widzem, zapraszamy go do nas” – dodał dyrektor.

W podpisanym przez przedstawicieli Teatru i ZTM liście intencyjnym znalazły się postulaty wspólnej organizacji projektów o charakterze artystyczno-edukacyjnym, skierowanych do mieszkańców stolicy. Realizacją tego będzie np. impreza teatralna w ośrodku sztuki ZTM na Młocinach.

Obie instytucje mają też, w miarę możliwości udostępniać sobie nawzajem swoje przestrzenie w celu realizacji projektów artystycznych oraz będą „wymieniały się materiałami, dotyczącymi swoich działań”.

„Na terenie ZTM będą rozwieszane plakaty z aktualnym programem, zaś teatr zaproponował nam zorganizowanie w swoim foyer wystawy prac plastycznych. My zaś współpracujemy z Akademią Sztuk Pięknych i w ramach wymiany, jeden z twórców ASP zorganizuje wystawę swoich dzieł w teatrze” – powiedział koordynator działalności inwestycyjnej ZTM Ryszard Główka.

Główka mówił również, że podpisanie listu intencyjnego należy traktować jako „kontynuację trendu” otwarcia się ZTM na sztukę, jako że w węźle komunikacyjnym Młociny działa od 2009 r. Park Sztuki, czyli plenerowa galeria, w której odbywają się wystawy fotografii i rzeźby.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.