PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawskie Forum Samorządowe krytycznie o działaniach Jana Śpiewaka

 • pt    29 sierpnia 2017 - 12:27
Warszawskie Forum Samorządowe krytycznie o działaniach Jana Śpiewaka
Członkowie Forum przypominają, że większość warszawskich inwestycji realizowana jest na tak zwanych warunkach zabudowy, czyli indywidualnej decyzji urzędniczej dla konkretnej parceli (fot.shutterstock)

- Krytykowaliśmy ratusz wielokrotnie za wszelkie zaniechania i za tak zwaną dziką reprywatyzację. Jednak działania Jana Śpiewaka nie mogą zostać bez odpowiedzi, bo są krzywdzące dla miasta i mieszkańców – pisze w specjalnym oświadczeniu Warszawskie Forum Samorządowe.
• Działania Jana Śpiewaka spowodowały już wiele szkód dla lokalnych społeczności. Na kolejny rok wstrzymane zostało uchwalanie planu dla Śródmieścia Południowego - twierdzą w wydanym oświadczeniu członkowie Warszawskiego Forum Samorządowego.

• Autorzy oświadczenia piszą, że działania Jana Śpiewaka odbierają jako populistyczną grę w ramach kampanii wyborczej do samorządu.

• Członkowie stowarzyszenia podkreślają przy tym, że Warszawskie Forum Samorządowe nie jest organizacją, którą można posądzić o wspieranie obecnej prezydent Warszawy.

 

- Warszawskie Forum Samorządowe od dłuższego czasu bierze czynny udział w dyskusji na temat przyszłości centrum Warszawy. Od początku staliśmy na stanowisku, że tylko pilne uchwalenie miejscowych planów może zakończyć sytuacje, kiedy to deweloperzy w nietransparentny sposób kreują kształt miasta – czytamy w oświadczeniu Forum w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Południowego w Warszawie.

- Tym bardziej nie rozumiemy działania i wypowiedzi Jana Śpiewaka z organizacji Wolne Miasto Warszawa (wcześniej Miasto Jest Nasze), który celowo uderza w kolejną próbę uchwalenia planów miejscowych – dodają członkowie stowarzyszenia.

Jak przypomniano, w oświadczeniu Jan Śpiewak zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz chęć „przepchnięcia” Nycz Tower i wyburzenie liceum Hoffmanowej w cztery dni. Mówi także o niezrozumiałych motywach postępowania prezydent, która w jego opinii narzuca skrajnie prodeweloperską wersje planu zagospodarowania.

Członkowie stowarzyszenia podkreślają przy tym, że Warszawskie Forum Samorządowe nie jest organizacją, którą można posądzić o wspieranie obecnej prezydent Warszawy. - Krytykowaliśmy ratusz wielokrotnie za wszelkie zaniechania i za tak zwaną dziką reprywatyzację – dodają.

Działania krzywdzące dla miasta

Jednak ich zdaniem działania Jana Śpiewaka nie mogą zostać bez odpowiedzi, bo są krzywdzące dla miasta i mieszkańców.

 - Jego wypowiedzi to nie tylko kreowanie populistycznej narracji (wbrew opiniom architektów i urbanistów), ale także próba obrony dotychczasowej patologicznej sytuacji, kiedy to w nietransparentny sposób urzędnicy i deweloperzy projektowali miasto pod swoje własne potrzeby, a nie potrzeby mieszkańców – napisano w oświadczeniu.

Członkowie Forum przypominają, że większość warszawskich inwestycji realizowana jest na tak zwanych warunkach zabudowy, czyli indywidualnej decyzji urzędniczej dla konkretnej parceli. Ich zdaniem, decyzje te wydawane są w mało przejrzysty sposób i stwarzają zagrożenie działaniami korupcyjnymi. Dodatkowo nie wprowadzają spójnej koncepcji architektonicznej dla całego rejonu.

- W Śródmieściu za wydawanie tych decyzji odpowiadał Paweł Suliga, osoba związana swego czasu z Janem Śpiewakiem – napisano w oświadczeniu. - Dlatego Warszawskie Forum Samorządowe z pełną determinacją popiera uchwalanie planów zagospodarowania przestrzennego dla wszystkich części Warszawy. Procedura uchwalenia takiego dokumentu odbywa się bowiem w sposób przejrzysty i transparentny, przy nadzorze obywatelskim i pełnych konsultacjach z mieszkańcami.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Marcin78, 2017-11-14 17:30:10

  Wieżowce często odzwierciedlają poziom rozwoju i poziomu ekonomicznego jaki panuje w mieście. Uważam, że jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce na rozwój miasta, ale jak widać co niektórzy nie dorośli jeszcze do rozwoju ...