PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu ruszył nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

  • PAP/em    3 stycznia 2017 - 15:20
We Wrocławiu ruszył nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego
(fot. pixabay)

• Rozpoczął się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
• Propozycje projektów mogą dotyczyć konkretnych rejonów miasta lub obejmować swoim zakresem cały Wrocław.
• W tym roku władze miasta na ten cel przeznaczyły 25 mln zł.
W ramach zeszłorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest lub będzie realizowanych 65 inwestycji. W 2015 r. do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na budżet obywatelski również przeznaczono 20 mln zł, a do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.

Głosowanie mieszkańców na projekty tegorocznego budżetu obywatelskiego odbędzie się we wrześniu.

Czytaj też: Coraz więcej form partycypacji społecznej w Polsce. Panele obywatelskie, komisje - samorządy szukają nowej drogi

 

Nabór projektów będzie prowadzony do 17 lutego - poinformowała Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego wrocławskiego magistratu.

W budżecie miejskim na 2017 r. na projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego zarezerwowano 25 mln zł. Większość z tej kwoty, bo aż 21 mln zł, zostanie przeznaczonych na realizację projektów rejonowych. Na każdy z 14 rejonów miasta przeznaczonych zostanie 1,5 mln zł. W tej kategorii można zgłaszać inicjatywy, które służą lokalnej społeczność jednego lub kilku osiedli znajdujących się w danym rejonie. "Projekty rejonowe mają określone kwoty maksymalne - projekty małe do 250 tys. zł i projekty duże do 750 tys. zł" - podała Krzeszowska.

Na projekty ogólnomiejskie zostanie przeznaczonych 4 mln zł, a maksymalna wartość jednego takiego zadania nie może przekroczyć 1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.