PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekend za pół ceny. Małopolska, Dolny Śląsk i Pomorze z największą liczbą ofert

  • KDS    21 lutego 2018 - 15:24
Weekend za pół ceny. Małopolska, Dolny Śląsk i Pomorze z największą liczbą ofert
Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. (fot.pixabay.com)

W środę (21.02) ruszyła sprzedaż ofert w wiosennej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Obniżone ceny przygotowało w sumie 661 partnerów. To blisko o 20 proc. więcej niż jesienią 2017.
– Zainteresowanie partnerów akcją sukcesywnie rośnie, podobnie jak liczba turystów chcących wziąć w niej udział – podkreśla Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. – W ostatniej edycji uczestniczyło 110 tys. turystów. Jestem przekonany, że w związku z jeszcze bogatszą ofertą, z wiosennej odsłony wydarzenia skorzysta rekordowa liczba osób – dodaje.

Wiosenna edycja weekendu za pół ceny odbędzie się między 9 a 11 marca. Najwięcej ofert w obniżonych cenach dotyczy usług noclegowych (36 proc.), zwiedzania (18 proc.) oraz gastronomii (16proc.). Turyści mogą wybierać również spośród atrakcji z zakresu kultury i sztuki, sportu i rekreacji, agroturystyki oraz uzdrowisk, spa i wielu innych. 

Lista proponowanych usług znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. By skorzystać z oferty, trzeba interesujące nas miejsce czy wydarzenie znaleźć na niej i zarezerwować. 

W sumie w tym roku do akcji przystąpiło o 20 proc. więcej miejsc niż jesienią 2017. – To pokazuje, że akcja przypadła do gustu zarówno branży, jak i polskim turystom – komentuje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Z kolei Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT, wskazuje, że wydarzenie generuje pozytywne skutki zarówno dla turystów, jak i dla branży. - Podczas ostatniej, jesiennej edycji turyści zaoszczędzili 8 milionów złotych, a drugie tyle otrzymała branża – zaznacza.

Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. Na drugim miejscu uplasowało się woj. dolnośląskie z liczbą 72, a na trzecim pomorskie – 70 podmiotów oferujących usługi turystyczne z 50 proc.zniżką.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.