PARTNER PORTALU
 • BGK

Wiedza z budżetu obywatelskiego. Lublin realizuje nowatorski projekt

 • Mariusz Gadomski    23 stycznia 2018 - 12:32
Wiedza z budżetu obywatelskiego. Lublin realizuje nowatorski projekt
Wśród zadań przewidzianych do realizacji w projekcie „Lubelski Uniwersytet Inspiracji” znalazły się otwarte wykłady on-line i prezentacje edukacyjne (fot.: faumcs.pl)

- Jednym z elementów projektu jest utworzenie portalu popularno-naukowego, którego celem jest integracja środowiska akademickiego ze wszystkich lubelskich uczelni i jednostek naukowych wokół idei popularyzacji nauki oraz dzielenia się wiedzą z mieszkańcami Lublina – mówi Agnieszka Sąsiadek z Fundacji Absolwentów UMCS.
 • Na początek kursy językowe i wykłady z różnych dziedzin. W przyszłości platforma blogowa dla pasjonatów wiedzy.
 • Za milion zł z lubelskiego budżetu obywatelskiego Fundacja Absolwentów UMCS realizuje projekt pod nazwą „Lubelski Uniwersytet Inspiracji”.

Wśród zadań przewidzianych do realizacji w projekcie „Lubelski Uniwersytet Inspiracji” znalazły się otwarte wykłady on-line i prezentacje edukacyjne. Będzie to kolekcja materiałów filmowych, poświęconych nowoczesnej nauce: praktycznej, rozbudzającej wyobraźnie oraz stanowiącej realne wsparcie w życiu codziennym.

Wiele miejsca zostanie też poświęcone zagadnieniom o charakterze popularno-naukowym w celu udzielenia odpowiedzi na pytania często zadawane w życiu codziennym. Zakres tematyczny będzie bardzo szeroki – m.in. profilaktyka choroby Alzheimera, zagadnienia dotyczące współczesnego terroryzmu, media społecznościowe, programowanie.

Wykłady oraz prelekcje prowadzone będą przez wykwalifikowanych ekspertów w dziedzinie nauki, kultury, sztuki, biznesu, medycyny oraz sportu. Wykładowcami zaangażowanymi w projekt są pracownicy naukowi lubelskich uczelni, posiadający nie tylko bogatą wiedzę oraz doświadczenie ale również satysfakcję z dzielenia się swoimi zainteresowaniami z mieszkańcami Lublina. Część materiałów filmowych poświęcona będzie historii Lublin, szczególnie w kontekście przypadającemu w 2017 roku jubileuszowi 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.

W ramach „Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji” powstaną dwa kursy językowe w formie online, które będą umożliwiały doskonalenie umiejętności z zakresu nauki języka angielskiego i polskiego. Wspomniane kursy e-learningowe będą stanowić jeden z modułów portalu popularno-naukowego. To propozycja nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów – również tych, którzy dopiero planują przyjazd z zagranicy do Lublina.

- Proponowany innowacyjny kurs języka angielskiego rozłożony jest na dwadzieścia jednostek lekcyjnych. Każdy uczestnik kursu będzie mógł w łatwy sposób nauczyć się języka na poziomie A2-B1. Natomiast kurs języka polskiego skierowany jest w szczególności do obcokrajowców mieszkających w Lublinie – informuje A. Sąsiadek.

W ramach projektu realizowany zostanie obszerny program doradztwa zawodowego i edukacyjnego skierowany do młodzieży z lubelskich szkół ponadgimnazjalnych.

Program zakłada wsparcie uczniów w odpowiednim wyborze właściwej dla nich ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Zorganizowanych zostanie ok. 40 spotkań warsztatowych mających na celu określenie typów osobowości i predyspozycji zawodowych uczestników. Ponadto w ramach Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji zostanie zorganizowanych 30 dyżurów z doradcami zawodowymi z Biur Karier lubelskich uczelni, które odbędą się w szkołach ponadgimnazjalnych w Lublinie.

Z kolei „Biznes inspiruje młodych” to szczególny cykl spotkań z ekspertami i praktykami biznesu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci dzięki udziałowi w warsztatach i wykładach poznają tajniki praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy spotkań zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do założenia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Fundacja Absolwentów UMCS powstała w 2008 r. i działa na rzecz środowiska akademickiego w Polsce, w tym w szczególności Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz lubelskiego ośrodka akademickiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.