PARTNER PORTALU
  • BGK

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu - odrzucony

  • pt/pap    7 kwietnia 2017 - 14:09
Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu - odrzucony
Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) (fot.sejm.gov.pl)

Wniosek PO o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło został odrzucony. Wniosek poparło 174 posłów, przeciw opowiedziało się 238, od głosu wstrzymało się 4.
Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231).

Wniosek złożyła Platforma Obywatelska. Prezentował go Grzegorz Schetyna, który mówił m.in. - Chcecie narzucić swoją wolę, chcecie przegłosować wszystko tutaj, żeby zakłócić rzeczywistość, która jest poza tym budynkiem. 

Ze strony Prawa i Sprawiedliwości głos zabrała premier Beata Szydło, która w długim wystąpieniu powiedziała:

- Obrażaliście mnie i poniżaliście, nie potrafiliście się powstrzymać nawet wtedy, kiedy byłam poszkodowana w wypadku i kiedy byłam w szpitalu, kpiliście z tego, ale to pokazuje waszą klasę i jakimi jesteście ludźmi, ja nie wstydzę się tego, że jestem Polką i katoliczką, zawsze będę (to) powtarzać" .

Jak podkreśliła, nie robią na niej wrażenia "szantaże i straszenie" ze strony lidera PO Grzegorza Schetyny. "Biało-czerwona drużyna będzie zwyciężać, jeżeli będzie zgodnie realizować plan, na który czekają Polacy" - zapewniła szefowa rządu.

Więcej o sejmowej dyskusji na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.