PARTNER PORTALU
  • BGK

Wojewoda Zdzisław Sipiera zapowiada rozwój delegatur urzędu wojewódzkiego na Mazowszu

  • PAP/MIW    30 października 2017 - 20:31
Wojewoda Zdzisław Sipiera zapowiada rozwój delegatur urzędu wojewódzkiego na Mazowszu
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podczas konferencji prasowej w Radomiu. (fot. www.mazowieckie.pl)

Rozwój, a nie ograniczanie działalności delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, zapowiedział w poniedziałek (30.10) w Radomiu wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Dodał, że nie planuje zwolnień, ani przenoszenia pracowników z delegatur do Warszawy.
• - Nie ma mowy o zmianach związanych ze zmniejszaniem zatrudnienia, z przemieszczeniem pracowników, wręcz odwrotnie urząd się będzie rozwijał, a rola delegatur będzie wzrastać - stwierdził wojewoda na poniedziałkowej konferencji prasowej w Radomiu.

• W spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział kierownicy delegatur MUW oraz poseł PiS Marek Suski.

• - Pojawiły się niesprawdzone plotki, że mamy zamiar likwidować delegatury, przenosić etaty do Warszawy i tego rodzaju działania, które w gruncie rzeczy są w programie opozycji, czyli likwidacja urzędów wojewódzkich i stanowisk wojewodów i przekazania wszystkiego sejmikom wojewódzkim - powiedział Suski.

Dodał, że PiS jest przeciwny "landyzacji kraju".

- Chcemy, by władza centralna miała uprawnienia wystarczające, żeby nie było dezintegracji poprzez osłabianie struktur państwowych - zaznaczył Suski.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki ma delegatury w miastach subregionalnych: w Ciechanowie, PłockuOstrołęce, RadomiuSiedlcach.

W ocenie wojewody, delegatury MUW odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu państwa. Jak zaznaczył nie chodzi tu tylko o bezpośrednią obsługę mieszkańców, ale także wypełnianie funkcji kontrolnych, które w imieniu rządu wykonuje wojewoda. Zdaniem Sipiery, zmiany organizacyjne w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim dokonywane są tam, gdzie jest to konieczne dla usprawnienia procesu obsługi interesantów.

Wojewoda poinformował, że urząd otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) na realizację projektu "Wzmocnienie potencjału osób pracujących z cudzoziemcami oraz zwiększenie komfortu pracy służb migracyjnych". Z wprowadzeniem programu FAMI wiąże się zakup sprzętu, rozbudowa rozwiązań teleinformatycznych i szkolenia. Wojewoda zapowiedział, że przybędzie także etatów związanych z obsługą cudzoziemców. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.