PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław, Europejska Stolica Kultury: światowe media zachęcają do odwiedzenia Wrocławia

  • pt    14 stycznia 2016 - 15:09
Wrocław, Europejska Stolica Kultury: światowe media zachęcają do odwiedzenia Wrocławia
Media światowe piszą o ESK we Wrocławiu - fot.wroclaw.pl

• 15 stycznia we Wrocławiu inauguracja Europejskiej Stolicy Kultury.
• Zagraniczne czasopisma i serwisy internetowe zachęcają do przyjazdu do Wrocławia.
Serwis American Express umieścił Wrocław w zestawieniu 24. najważniejszych miejsc, które trzeba odwiedzić w 2016 roku. Na liście są m.in. Zurych, Monachium, Stratford-upon-Avon (miejsce pochodzenia Szekspira) oraz Norwegia, Dublin, Amsterdam, Brisbane i wyspa Świętej Heleny oraz Taipei i Belgrad.

Warszawa i Kraków to nie jedyne cudowne miejsca warte zobaczenia w Polsce, pisze AE. Do Wrocławia trzeba przyjechać także dlatego, że w 2016 roku miasto będzie Europejską Stolicą Kultury oraz Światową Stolicą Książki UNESCO.

Obszerny reportaż o Wrocławiu publikuje Corriere Della Sera. Jeden z najważniejszych włoskich dzienników także podkreśla, że w związku z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury na cały rok 2016 zaplanowano wiele wydarzeń: koncertów, spektakli, wystaw, pokazów i spotkań.

Do Wrocławia można się wybrać tanimi liniami z Rzymu, Bolonii i Bergamo - warto skorzystać z tej okazji zanim wybuchnie masowe zainteresowanie tym kierunkiem, informuje dziennik.

Corriere pisze o zabytkach, restauracjach, poleca śródmiejskie hotele oraz spektakle i koncerty w Capitolu, Narodowym Forum Muzyki i Operze Wrocławskiej.

Zachęca do odwiedzenia knajp przy ul. Bogusławskiego oraz Spiżu, Piwnicy Świdnickiej, a także Szajby, Bułki z Masłem i Mleczarni.

Popularny niemiecki Frankfurter Allgemaine Zeitung także pisze o wrocławskich wydarzeniach Europejskiej Stolicy Kultury, ale analizuje je pod względem politycznym i społecznym.

Według Politiken odwiedziny we Wrocławiu przy okazji Europejskiej Stolicy Kultury to szansa, by przekonać się jak ładne i ciekawe to miejsce.

– Wrocław jest w cieniu innych polskich miast: Krakowa, Warszawy, Gdańska. Niezasłużenie, bo w pełni zasługuje na miano miasta europejskiego – pisze duńska gazeta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • glewesw, 2016-01-18 09:15:10

    Szczególnie chętnie oprowadzę Was po ulicach, placach i to nie koniecznie peryferyjnych (pl. Muzealny, Zielińskiego, Gajowicka, Szpitalna, Tęczowa) które remontowano za późnego Gomułki i wczesnego Gierka! Nie mówiąc już o elewacjach! Nauczcie się odbudować infrastrukturę, a dopiero reklamujcie Wrocł...aw jako Europejską Stolicę Czegokolwiek  rozwiń
  • Biba, 2016-01-18 08:53:19

    kocham Wroclaw -to najpiekniejsze miasto po Amsterdamie