PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław. Magistrat ogłosi konkurs na projekt pomnika Żołnierzy Wyklętych

  • pt/pap    1 marca 2017 - 12:25
Wrocław. Magistrat ogłosi konkurs na projekt pomnika Żołnierzy Wyklętych
Pomnika Żołnierzy Wyklętych stoi już m.in. w Wyszkowie (fot.wyszkow.pl)

• W marcu ogłoszony zostanie dwuetapowy konkurs na projekt pomnika Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu – poinformował magistrat.
• We wrześniu 2016 r. Rada Miejska we Wrocławiu przyjęła uchwałę o zamiarze wzniesienia takiego pomnika.
Jak poinformował rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski, w konkursie oceniane będą projekty pomnika wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia - skweru u zbiegu ulic: Dyrekcyjnej, Borowskiej i Glinianej we Wrocławiu.

"Chcielibyśmy, aby w pierwszym etapie uczestnicy konkursu przedstawili koncepcje pomnika w postaci prac studialnych, rysunków i szkiców wraz opisami. Spośród nich sąd konkursowy wyłoni kilka prac, których autorzy wykonaliby szczegółowe projekty wraz z modelami pomnika i makietami" - powiedział rzecznik.

Dodał, że uczestnicy drugiego etapu otrzymają nagrody pieniężne, a autor zwycięskiej pracy - po podjęciu przez Radę Miejską Wrocławia uchwały o wzniesieniu pomnika - zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na realizację swojego dzieła.

Zaznaczył, że rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do końca 2017 r., a zwycięskie projekty będzie można zobaczyć na wystawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.