PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław: Wspólna inicjatywa lewicy polskiej i niemieckiej ws. połączenia kolejowego

  • PAP/MN    16 lipca 2016 - 19:59
Wrocław: Wspólna inicjatywa lewicy polskiej i niemieckiej ws. połączenia kolejowego

Spotkanie Socjalistycznej Partii Niemiec i dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (fot. Rada Dolnośląska SLD)

• Dolnośląscy radni SLD oraz parlamentarzyści niemieckiej SPD z Berlina spotkali się w sobotę we Wrocławiu
• Wspólne omówili inicjatywę współpracy transgranicznej pomiędzy regionami.
• Chcą m.in. doprowadzić do odbudowy połączenia kolejowego Berlin-Opole.
Jak powiedział na konferencji prasowej w sobotę we Wrocławiu szef dolnośląskiego SLD i radny wojewódzki Marek Dyduch, wizyta parlamentarzystów niemieckiej SPD z landu Berlina i Brandenburgii ma doprowadzić do wspólnej inicjatywy związanej z odbudową stałego połączenia kolejowego pomiędzy Berlinem a Wrocławiem i Opolem.

"Jestem przekonany, że może to się udać jeszcze w tej kadencji samorządu. Wystąpimy wspólnie o środki unijne, które pomogą odtworzyć stałe połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem, Wrocławiem i Opolem. Ma to ogromne znaczenie dla ruchu pasażerskiego, jak i wymiany gospodarczej" - powiedział Dyduch.

Parlamentarzysta landu Berlina Andreas Geisel podkreślił, że po stronie niemieckiej trwają rozmowy z rządem federalnym o przyznanie środków na modernizację linii do polskiej granicy.

"To ma być linia dwutorowa, w pełni zelektryfikowana. Nasze rozmowy są zaawansowane i liczymy, że uda się ten projekt zrealizować" - dodał Geisel.

Obecnie od początku 2016 r. pociągi pasażerskie pomiędzy Berlinem a Wrocławiem kursują tylko w weekendy. Właśnie tym połączeniem na robocze spotkanie do stolicy Dolnego Śląska przyjechała grupa kilkudziesięciu działaczy niemieckiej SPD.

Jak poinformowano, przedstawiciele SLD i SDP będą również rozmawiać o wspólnych inicjatywach dotyczących budownictwa komunalnego oraz transportu miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: