PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław wśród miast świata polecanych na urlop w 2016 r.

  • aw    4 stycznia 2016 - 16:32
Wrocław wśród miast świata polecanych na urlop w 2016 r.
Stopklatka z filmu promocyjnego Wrocław- The Meeting Place (fot.youtube)

Wrocław to historyczne miasto po niszczących przejściach, z których udało mu się odbudować – pisze o stolicy Dolnego Śląska serwis Rough Guides. Wrocław znalazł się w dziesiątce miast z całego świata, do których odwiedzenia w 2016 r. zachęca ten popularny serwis.
Wrocław jako jedyne polskie miasto znalazło się w Top Cities, w których w 2016 roku warto spędzić weekend lub wakacje.

Wrocław konkuruje z najlepszymi

 Obok stolicy Dolnego Śląska w zestawieniu wymieniono Rejkjawik, Mexico City, Seul i Ljublanę – Wrocław jest na piątym miejscu, a niżej: Amsterdam, indyjska Agra i kanadyjski Vancouver.

Atuty Wrocławia to bogata historia – jej pozostałości to oryginalne i różnorodne zabytki oraz młodzieńcza energia mieszkających tu studentów.

Namawiając do odwiedzenia miasta, serwis Rough Guides najwięcej uwagi poświęca zaplanowanym na cały rok wydarzeniom Europejskiej Stolicy Kultury. Dzięki festiwalom, spotkaniom pisarzy, spektaklom Wrocław staje się ważnym miejscem na mapie kulturalnej nie tylko Europy, ale i świata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glewesw, 2016-01-05 09:21:12

    A tak zapraszamy! Smog, korki, krzywe chodniki, nieremontowane jezdnie! Bardzo ciekawy tor przeszkód! 100 m od Rynku odpadające tynki i obszczane mury! Dużo śmieci szkła! Bardzo turystycznie to wygląda!