PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław zaprasza na Europejski Tydzień Mobilności

  • pt    14 września 2016 - 20:23
Wrocław zaprasza na Europejski Tydzień Mobilności

• Przed nami Europejski Tydzień Mobilności, obchodzony w całej Europie od 16 do 22 września.
• Tym razem pod hasłem "Inteligentny transport, silna gospodarka".
We Wrocławiu, w tegorocznym programie jest święto ulicy św. Antoniego z licznymi atrakcjami, zajęcia dla dzieci, Dzień Otwarty MPK, wielki piknik na trawie na ul. Kazimierza Wielkiego, której fragment przez część niedzieli będzie wyłączony z ruchu. W końcu, na zakończenie Dzień bez samochodu, czyli bezpłatne podróżowanie wrocławska komunikacją miejską.

Europejski Tydzień Mobilności ma na celu promocję świadomych wyborów każdego z nas, zachęca do łączenia i zmieniania sposobów poruszania się po mieście.

Tydzień jest także okazją i dobrą platformą dla inicjatyw władz lokalnych, stowarzyszeń i organizacji w zakresie promocji zrównoważonego transportu miejskiego. Przed wrocławianami tydzień wydarzeń, który zakończy się 22 września w Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską będzie można pojechać tego dnia za darmo.

Święto ulicy i mnóstwo atrakcji

Tydzień mobilności 2016 rozpocznie się symbolicznym i wymownym wydarzeniem pełnym atrakcji, którym będzie "Święto ulicy św. Antoniego".
Impreza to wydarzenie podkreślające nowe oblicze tej ulicy. Został tam uspokojony ruch samochodowy, więcej miejsca powstało dla pieszych i rowerzystów. Ulica się ożywiła i przyciąga więcej ludzi. 16 września pojawią się tam tematyczne platformy, będą do dyspozycji warsztaty rowerowe, strefa z DJ a nawet zajęcia z jogi.

Dzień Otwarty MPK Wrocław

Dzień Otwarty MPK to nie lada gratka dla miłośników transportu ale i dla najmłodszych. Jak co roku na zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich przygotowano masę atrakcji. W planie imprezy będzie lekcja jazdy tramwajem, wycieczki zabytkowymi składami, pokazy ratownictwa i sprzętu MPK.

Wszystko będzie można dotknąć i obejrzeć. Dodatkowo Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza wszystkich wrocławian na przejażdżkę zabytkowym tramwajem Konstal 4N1 z 1960 r. (zwanym potocznie Enusią).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Tatusiek, 2016-09-15 14:59:42

    Dzień Otwarty MPK Wrocław - serdecznie polecam, szczególnie na wizytę z dziećmi-podrostkami, które wykazują pierwsze zainteresowania pojazdami. Dla nich to zawsze wielka frajda zobaczyć z bliska różne pojazdy.
  • KonserwatystaMiejski , 2016-09-15 07:59:46

    Ogłaszam akcje w ramach WBO - wyłapać wszystkich uczestników tych "atrakcji" + pomysłodawców/aktywistów/urzędników i przyodziać w białe kaftany bezpieczeństwa.