PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław zorganizuje Międzynarodową Olimpiadę Kreatywności 2017

  • JL    15 listopada 2016 - 08:21
Wrocław zorganizuje Międzynarodową Olimpiadę Kreatywności 2017
Polskie dzieci i młodzież mają na koncie sporo sukcesów na olimpiadach kreatywności. Fot. Materiały organizatora

Największy na świecie program edukacyjny, nastawiony na rozwój kreatywności dzieci i młodzieży, wiosną przyciągnie do Wrocławia 3 tys. uczestników z całego świata
Polska pierwszy raz będzie gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności – International Invitational, a Wrocławiowi przypadł zaszczyt zorganizowania tej imprezy. Od 16 do 19 marca 2017 roku zabytkowy kompleks Hali Stulecia zamieni się w wielkie laboratorium kreatywności. Polskie i zagraniczne drużyny dzieci i młodzieży będą prezentować kreatywne rozwiązania wybranego przez siebie wyzwania.

– Nie ma nic ważniejszego niż wyobraźnia – komentuje rangę tego wydarzenia prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Nauka kluczowych umiejętności XXI wieku

Program Destination Imagination (DI) działa w naszym kraju od 11 lat. Realizowany jest w szkołach na całym świecie w formie zajęć pozalekcyjnych, których uczestnicy rozwiązują wybrane na początku roku szkolnego tzw. wyzwanie. Co roku dzieci i młodzież mają do wyboru wyzwanie techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne, społeczne oraz wyzwanie dla przedszkolaków, tzw wschodzących gwiazd. innowacyjnych rozwiązań poszukują uczestnicy programu w wieku od 4 do 26 lat, a rezultaty tych działań prezentują potem na olimpiadach krajowych, w ramach swoich grup wiekowych.

Głównym celem DI jest wyposażenie młodych ludzi w umiejętności XXI wieku, takie jak zdolność kreatywnego i krytycznego myślenia, umiejętność komunikacji i współpracy w grupie, nauka twórczego rozwiązywania problemów oraz elastyczność i wytrwałość.

Najbardziej kreatywni we Wrocławiu

Z wyzwaniami Destination Imagination zmierzyło się dotąd 1,5 mln młodych ludzi z 42 krajów świata. Rocznie w programie bierze udział 150 tys. uczestników. Najlepsze drużyny, wyłonione na olimpiadzie w swoim kraju, spotykają się co roku w USA – na Światowej Olimpiadzie Kreatywności DI. Na tegorocznej olimpiadzie jedna z wrocławskich drużyn, ekipa z Gimnazjum nr 13 zdobyła złoty medal.

Od kilku lat program DI obejmuje jeszcze jeden rodzaj kreatywnej rywalizacji na arenie międzynarodowej – International Invitational. Jest to Międzynarodowa Olimpiada Kreatywności, w której mogą wziąć udział wszystkie chętne drużyny z całego świata.

W przyszłym roku zaszczyt zorganizowania International Invitational przypadł właśnie Polsce.

– Jest to jedno z największych wydarzeń edukacyjnych na świecie, a już na pewno najbardziej kreatywnych, dlatego Wrocław może być dumy z tej nominacji – wyjaśnia Małgorzata Jastrzębska, dyrektor programu DI w Polsce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.