PARTNER PORTALU
  • BGK

Wschodni Kongres Gospodarczy 2017: Forum wymiany poglądów samorządów, rządu i biznesu dla Polski Wschodniej

  • Portalsamorzadowy.pl    27 września 2017 - 06:00
Wschodni Kongres Gospodarczy 2017: Forum wymiany poglądów samorządów, rządu i biznesu dla Polski Wschodniej
Wschodni Kongres Gospodarczy co roku przyciąga ości reprezentujących szerokie spektrum kompetencji i środowisk: biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów , samorządowców (fot.PTWP)

Rozpoczął się Wschodni Kongres Gospodarczy. Przedstawiciele rządu i parlamentu, marszałkowie województw, prezydenci miast, przedstawiciele komunalnych spółek, eksperci i wszyscy, dla których samorządowe tematy Polski Wschodniej są ważne, przez dwa dni - 27 i 28 września - będą debatować w Białymstoku.
Wschodni Kongres Gospodarczy rokrocznie przyciąga gości reprezentujących szerokie spektrum kompetencji i środowisk: biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów. Wśród panelistów i uczestników debat nie brakuje przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli.

Podczas IV już Wschodniego Kongresu Gospodarczego zaplanowano ok. dziesięciu "samorządowych" paneli i uroczystą galę podsumowujące najważniejsze inwestycje i projekty w pięciu województwach.

Tegoroczny kongres, który tradycyjnie będzie mieć miejsce w Operze i Filharmonii Podlaskiej otworzy 27 września o godz. 9 sesja z udziałem m.in. Igora Jankego - prezesa Instytutu Wolności, Jerzego Leszczyńskiego – marszałka województwa podlaskiego, Sławomira Sosnowskiego - marszałka województwa lubelskiego. Tematami przewodnim spotkania inauguracyjnego będą potencjalne kierunki rozwoju Polski Wschodniej oraz perspektywy i propozycje dla regionu. Będzie też mowa o polityce i mechanizmach wsparcia finansowego w ramach programów unijnych oraz programów krajowych.

Już tego samego dnia tematy ważne dla samorządowców wybrzmią wielokrotnie.

Podczas panelu Innowacje w strategiach województw Polski Wschodniej prelegenci przedstawią regionalne strategie innowacji i opowiedzą o ambicjach województw by zaistnieć na innowacyjnej mapie kraju. Będą też szukać odpowiedzi na pytania dotyczące wzmacniania i wspierania dominujących w regionach branż, budowania przewag konkurencyjnych, roli kapitału społecznego, czy start-upów.

Podczas sesji „Samorząd terytorialny w Polsce i dialog społeczny” poruszone zostaną z kolei ostatnie zmiany legislacyjne odbijające się na pracy samorządu. Zapowiada się ciekawa dyskusja na temat roli wojewodów, samorządowych finansów oraz konsultacji społecznych z udziałem Tomasza Andrukiewicza - prezydenta Ełku, Mariusza Chrzanowskiego - prezydenta Łomży, Bohdana Paszkowskiego - wojewody podlaskiego, Czesława Renkiewicza - prezydenta Suwałk, Rafała Rudnickiego - zastępcy prezydenta Białegostoku, Artura Sobonia - posła na Sejm RP oraz Macieja Żywno - wicemarszałka województwa podlaskiego.×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2017-10-01 02:40:43

    Biznesplany dla startupów: zajrzyj na stronę Artmetic!