PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólnie będą zachęcać do studiowania w Łodzi

  • pt    27 września 2016 - 18:47
Wspólnie będą zachęcać do studiowania w Łodzi
Licealiści otrzymają materiały zachęcające do studiowania w Łodzi, informatory o ofercie edukacyjnej łódzkich uczelni, a także gadżety promocyjne miasta i uczelni (fot.lodz.pl)

• 6 października Urząd Miasta Łodzi, przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym, rozpoczyna akcję zachęcającą do studiowania w mieście.
• Projekt potrwa do 31 października 2016 r.
- Wspólnie będziemy przekonywać do tego, że Łódź jest bardzo dobrym miejscem do studiowania. Chcemy dotrzeć w niekonwencjonalny sposób do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, prezentując ofertę miasta i łódzkich uczelni - podkreślał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

W trakcie każdego z 9 wyjazdów łódzcy studenci zrealizują dla uczniów wizytowanych szkół warsztaty i prezentacje, które w ciekawy sposób przybliżą zalety studiowania w Łodzi, pasje studentów realizowane w kołach naukowych i organizacjach studenckich, informacje o życiu i studiowaniu, a także perspektywy rozwoju i zatrudnienia w Łodzi.

Wybór miejsca studiowania

Adresatami akcji są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, przyszli maturzyści, którzy stoją przed decyzją o wyborze miejsca studiowania.

Licealiści otrzymają materiały zachęcające do studiowania w Łodzi, informatory o ofercie edukacyjnej łódzkich uczelni, a także gadżety promocyjne miasta i uczelni.

W czasie trwania akcji studenci odwiedzą 18 szkół ponadgimnazjalnych, 11 miast (Piotrków Trybunalski, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Bełchatów, Włocławek, Łowicz, Tomaszów Mazowiecki, Sieradz, Zduńska Wola, Kielce i Łódź

- Opowiemy ze studentami łódzkich uczelni „Dlaczego warto studiować w Łodzi?", zabierając licealistów na „spacer" ścieżką: społeczno-humanistyczną, techniczną i medyczną – chwali się łódzki magistrat i dodaje:

- Opowiemy o studiowaniu, rozwijaniu pasji i realizacji marzeń w Łodzi, prezentując licealistom roboty, fantomy, odczynniki chemiczne, kamery i mikrofony w akcji.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.