PARTNER PORTALU
  • BGK

Wynagrodzenia prezydentów miast na zarządzie Związku Miast Polskich

  • MIW    3 kwietnia 2018 - 14:48
Wynagrodzenia prezydentów miast na zarządzie Związku Miast Polskich
Posiedzenie zarządu ZMP w Żywcu (fot. ZMP / J. Proniewicz)

Ocena stanu zaawansowania prac nad zmianą przepisów regulujących zasady wynagradzania wójtów, burmistrzów i prezydentów będzie jednym z punktów najbliższego posiedzenia zarządu Związku Miast Polskich. Członkowie zarządu ZMP spotkają się 13 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.
Podczas spotkania zarządu ZMP przedstawiona zostanie relacja z ostatniego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także informacja o stanie przygotowań do wyborów samorządowych. Prezydenci zaopiniują ponadto projekty ustaw o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, o ochronie przyrody, o sołtysach i radach sołeckich oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Zajmą się też projektami noweli ustaw o publicznym transporcie zbiorowych i mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.

W toku obrad mają być procedowane projekty ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, rządowego programu Dostępność Plus, finansowania oświaty, a także stanu przygotowań do kampanii informacyjno-edukacyjnej ZMP (o tym projekcie mówi się już od zeszłego roku w kontekście odpowiedzi Związku na pojawiające się zarzuty i oskarżenia wobec środowisk samorządowych)

Dokonana zostanie także ocena zaawansowania prac nad zmianą przepisów regulujących zasady ustalania wynagrodzenia osób pochodzących z wyboru lub powołania. Podniesienie tego tematu podczas posiedzenia zarządu ZMP złożył kilka tygodni temu, w trakcie obrad Zgromadzenia Ogólnego Związku, jego prezes Zygmunt Frankiewicz. Jak stwierdził, koniec kadencji samorządu to dobry moment, aby mówić o tej sprawie, gdyż w ten sposób urzędujący samorządowcy unikną oskarżeń o to, że podejmują tę inicjatywę z myślą o sobie.

Czytaj: Zarobki wójtów, burmistrzów i prezydentów miast są za niskie?

- Przez lata nikt nie zabierał głosu w tej sprawie, bo wszyscy baliśmy się reakcji wyborców - mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.