PARTNER PORTALU
  • BGK

XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

  • JS    1 października 2017 - 13:07
XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów już po raz trzeci odbędzie się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. PTWP)

W dniach 5-6 października 2017 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się jubileuszowe XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów.  Tradycyjnie spotkanie łączące liderów samorządu i finansów będzie stanowiło platformę pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów.
• Forum to 2 dni spotkań, 500 wystąpień, 90 paneli, 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów.

•  Wśród nowych nurtów tematycznych pojawią się sesje dotycząc finansowania rozwoju mieszkalnictwa, rewitalizacji i kluczowych zadań w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 oraz problemu polityki transportowej w tym zmniejszenia emisyjności transportu.

XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów już po raz trzeci odbędzie się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Forum obejmie aż 15 równoległych konferencji oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące. W programie znajduje się ponad 90 paneli i debat, które będą składać się na takie ścieżki tematyczne, jak: „Kongres Skarbników Polskich Samorządów”, „Zjazd Sekretarzy”, „Forum Przewodniczących Rad”, „Miasto Przyszłości”, „Majątek komunalny – finansowanie i zarządzanie”, „Samorządowe Forum Zdrowia”, „Reforma Oświaty a samorząd”, „Audyt wewnętrzny w JST”, „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich”, „Jakość życia seniorów”. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 5 nowych konferencji takich jak: „Strategie zrównoważonej mobilności w miastach”, „Mieszkalnictwo i rewitalizacja”, „Kongres kierowników USC”, „Cyberbezpieczeństwo” oraz „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”.

Każda z 15 dwudniowych konferencji będzie podzielona na bloki programowe dotyczące najważniejszych, bieżących problemów dotykających samorządy. Wśród nowych nurtów tematycznych pojawią się sesje dotycząc finansowania rozwoju mieszkalnictwa, rewitalizacji i kluczowych zadań w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 oraz problemu polityki transportowej w tym zmniejszenia emisyjności transportu. Poruszony zostanie temat kondycji Urzędów Stanu Cywilnego i ich funkcji w systemie administracji publicznej oraz społeczeństwie, omówione zostaną innowacyjne rozwiązania prawne i informatyczne w systemie rejestracji stanu cywilnego. Uczestnicy przyjrzą się organizacjom pozarządowym w kontekście nowych technologii, źródeł finansowania i strategii rozwoju, a także zajmą się tematem bezpieczeństwa publicznych zasobów informacyjnych i systemów teleinformatycznych administracji samorządowej.

Dwa dni sesji tematycznych począwszy od finansów, przez technikę, oświatę, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, służbę zdrowia, ustrój samorządu aż po gospodarkę komunalną z udziałem reprezentantów samorządu terytorialnego, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, gwarantują, że udział w każdej z konferencji przyniesie uczestnikom nie tylko wiedzę na temat nowych trendów, ale też wiele inspiracji. Pozwoli także poznać nowe rozwiązania stosowane w praktyce, a także opinie o ich skuteczności. Przede wszystkim zaś pozwoli nawiązać nowe kontakty i odświeżyć te stare. Dlatego nieodłącznym elementem Forum jest także kultura. Po wyczerpujących i emocjonujących debatach będzie możliwość spotkania, aby wymienić spostrzeżenia. Będzie to można zrobić to przy dobrej muzyce. Jak co roku na scenie gościć będzie przedstawicil czołówki polskiej sceny artystycznej.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.