PARTNER PORTALU
  • BGK

XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

  • JS    1 października 2017 - 13:07
XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów
XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów już po raz trzeci odbędzie się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. PTWP)

W dniach 5-6 października 2017 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się jubileuszowe XV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów.  Tradycyjnie spotkanie łączące liderów samorządu i finansów będzie stanowiło platformę pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów.
• Forum to 2 dni spotkań, 500 wystąpień, 90 paneli, 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów.

•  Wśród nowych nurtów tematycznych pojawią się sesje dotycząc finansowania rozwoju mieszkalnictwa, rewitalizacji i kluczowych zadań w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 oraz problemu polityki transportowej w tym zmniejszenia emisyjności transportu.

XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów już po raz trzeci odbędzie się w najnowocześniejszym w Polsce Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Forum obejmie aż 15 równoległych konferencji oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące. W programie znajduje się ponad 90 paneli i debat, które będą składać się na takie ścieżki tematyczne, jak: „Kongres Skarbników Polskich Samorządów”, „Zjazd Sekretarzy”, „Forum Przewodniczących Rad”, „Miasto Przyszłości”, „Majątek komunalny – finansowanie i zarządzanie”, „Samorządowe Forum Zdrowia”, „Reforma Oświaty a samorząd”, „Audyt wewnętrzny w JST”, „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich”, „Jakość życia seniorów”. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 5 nowych konferencji takich jak: „Strategie zrównoważonej mobilności w miastach”, „Mieszkalnictwo i rewitalizacja”, „Kongres kierowników USC”, „Cyberbezpieczeństwo” oraz „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”.

Każda z 15 dwudniowych konferencji będzie podzielona na bloki programowe dotyczące najważniejszych, bieżących problemów dotykających samorządy. Wśród nowych nurtów tematycznych pojawią się sesje dotycząc finansowania rozwoju mieszkalnictwa, rewitalizacji i kluczowych zadań w perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 oraz problemu polityki transportowej w tym zmniejszenia emisyjności transportu. Poruszony zostanie temat kondycji Urzędów Stanu Cywilnego i ich funkcji w systemie administracji publicznej oraz społeczeństwie, omówione zostaną innowacyjne rozwiązania prawne i informatyczne w systemie rejestracji stanu cywilnego. Uczestnicy przyjrzą się organizacjom pozarządowym w kontekście nowych technologii, źródeł finansowania i strategii rozwoju, a także zajmą się tematem bezpieczeństwa publicznych zasobów informacyjnych i systemów teleinformatycznych administracji samorządowej.

Dwa dni sesji tematycznych począwszy od finansów, przez technikę, oświatę, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, służbę zdrowia, ustrój samorządu aż po gospodarkę komunalną z udziałem reprezentantów samorządu terytorialnego, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, gwarantują, że udział w każdej z konferencji przyniesie uczestnikom nie tylko wiedzę na temat nowych trendów, ale też wiele inspiracji. Pozwoli także poznać nowe rozwiązania stosowane w praktyce, a także opinie o ich skuteczności. Przede wszystkim zaś pozwoli nawiązać nowe kontakty i odświeżyć te stare. Dlatego nieodłącznym elementem Forum jest także kultura. Po wyczerpujących i emocjonujących debatach będzie możliwość spotkania, aby wymienić spostrzeżenia. Będzie to można zrobić to przy dobrej muzyce. Jak co roku na scenie gościć będzie przedstawicil czołówki polskiej sceny artystycznej.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.