PARTNER PORTALU
  • BGK

Youtuberzy z zagranicy będą promować Polskę?

  • PAP/AT    3 listopada 2017 - 06:46
Youtuberzy z zagranicy będą promować Polskę?
Celem projektu jest przedstawienie Polski jako kraju o bardzo szerokiej i atrakcyjnej ofercie turystycznej (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Sportu i Turystyki chce zadbać o wizerunek Polski. W tym celu zaprosi do naszego kraju youtuberów z zagranicy, by mogli zobaczyć Polskę i przedstawić ją swoim widzom.
Rząd chce zaprosić nad Wisłę popularnych internautów z zagranicy - informuje "Rzeczpospolita".

Żeby zadbać o wizerunek Polski za granicą, Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprosi do nas wpływowych youtuberów, by na własne oczy mogli zobaczyć Polskę i później przedstawić ją swoim widzom - pisze "Rzeczpospolita".

Zgodnie z informacjami gazety za realizację projektu będzie odpowiadała Polska Organizacja Turystyczna, a akcji patronuje kancelaria premier Beaty Szydło.

Czytaj też: Promocja miast przez sport. Ile wydają gminy?

"Pomysł na przeprowadzenie takiego programu narodził się wśród internautów. W XXI wieku politycy powinni czerpać inspirację do działania, także komunikując się przez internet" - tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który również pracuje nad tym projektem. "Skutecznie robiliśmy to w kampanii wyborczej, a realizacja m.in. tego pomysłu pokazuje, że kontynuujemy nowoczesny kontakt z Polakami także w ramach prac w rządzie" - dodał.

Jak pisze "Rz", podczas kilkudniowej wizyty w Polsce, która zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku, wideoblogerzy z Chin, Japonii, Europy Zachodniej oraz USA mają zwiedzić unikalne i spektakularne miejsca w naszym kraju, które przede wszystkim mają walor turystyczny.

Celem jest przedstawienie Polski jako kraju o bardzo szerokiej i atrakcyjnej ofercie turystycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.