PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Rozmowy o gospodarce z ambasadorem Królestwa Danii

  • pt    18 października 2016 - 18:11
Zachodniopomorskie: Rozmowy o gospodarce z ambasadorem Królestwa Danii
Goszczący na Pomorzu Zachodnim Ambasador Królestwa Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen podczas spotkania z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem (fot.wzp.pl)

• Goszczący na Pomorzu Zachodnim Ambasador Królestwa Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen spotkał się z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.
• Podczas spotkania nie zabrakło tematów gospodarczych. Dania to największy, zaraz po Niemczech, inwestor zagraniczny w regionie.
Inwestorzy z państw nordyckich wybierają Pomorze Zachodnie nie tylko ze względu na krzyżowanie się międzynarodowych połączeń komunikacyjnych, ale przede wszystkim na sprzyjające warunki do prowadzenia biznesu.

W regionie zlokalizowane są firmy zajmujące się produkcją aparatów słuchowych, komponentów do turbin wiatrowych czy specjalizujące się w przetwórstwem rybnym. Szacuje się, że duński kapitał zainwestowany w województwie to 1,05 mld zł.

Ambasador Ole Egberg Mikkelsen podczas spotkania z marszałkiem Geblewiczem chwalił dotychczasową współpracę. Mówił, że większość duńskich firm rozpoczynała swoją działalność właśnie na Pomorzu Zachodnim, a później dopiero kontynuuje ekspansję na inne rynki w Polsce.

Marszałek Olgierd Geblewicz podczas spotkania zwrócił uwagę, że duńskie firmy oprócz nowych technologii i miejsc pracy, wnoszą wiele działań budujących kapitał ludzki, w tym upowszechniają społeczną odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility).

Powiedział również, że bardzo dobrą tradycją była organizacja „polsko-duńskich okrągłych stołów gospodarczych” i do tego typu spotkań z pewnością trzeba powrócić.

Ambasador Ole Egberg Mikkelsen uczestniczył także w otwarciu warsztatów „Budowa gospodarki niskoemisyjnej w gminach – duńskie doświadczenia”. Warsztaty są częścią trzyletniego projektu Smart Living, prowadzonego przez Ambasadę Królestwa Danii od roku 2014. Projekt oparty jest na tworzeniu platformy współpracy opartej na otwartym dialogu między światem nauki, polityki i biznesu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.