PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielony Tydzień 2013 w Berlinie

  • PAP    10 stycznia 2013 - 11:02
Zielony Tydzień 2013 w Berlinie

26 wystawców z woj. lubuskiego zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa Zielony Tydzień 2013 w Berlinie. Na stoisku tego regionu nie zabraknie win i innych produktów regionalnych oraz oferty agroturystycznej.
Wśród wystawców z regionu znajdą się producenci żywności i napojów, m.in. dwa małe browary oraz firma zajmująca się tłoczeniem oleju. Lubuscy wystawcy zaproszą na degustacje serów, piwa, soków, domowych wędlin i miodu. Stoisko Lubuskiego będzie liczyło 50 metrów kwadratowych.

„Od wielu lat na tej imprezie walory Lubuskiego promują nasze produkty lokalne i regionalne. Prezentujemy także tradycje kulinarne i walory turystyczne. Nasze stoisko zawsze cieszy się zainteresowaniem za sprawą wielu prezentacji i degustacji. Obecność na tych targach pozwoliła niektórym firmom z naszego regionu wejść na rynki zagraniczne" - powiedział zastępca dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Tadeusz Woźniak.

W tym roku berlińskie targi odbędą się w dniach 18-27 stycznia br. Jak poinformowała Lubuska Izba Rolnicza, impreza ta oferuje wiele atrakcji w 26 halach o powierzchni 115 tys. metrów kwadratowych. Zaprezentowanych zostanie około 100 tys. ofert żywności i napojów z całego świata, tysiące zwierząt, ponad 35 tys. roślin; zaplanowano też różne pokazy.

Targi Zielony Tydzień są okazję do promowania produktów regionalnych na terenie Niemiec, ale również do promocji regionów, kultury i lokalnych tradycji. Wystawcy z całego świata przedstawią m.in. artykuły spożywcze, przyrządy, maszyny, wyposażenie i urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa, ofertę dla myśliwych i wędkarzy. Na imprezie coraz więcej miejsca zajmują nowoczesne usługi świadczone przez rolników oraz informacje na temat energii odnawialnych.

W tym roku Zielony Tydzień odbędzie się po raz 78. To największa tego typu impreza na świecie. Targi odwiedza co roku ok. 500 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.