PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany nazw miejscowości: Znikną Żakowiec Poduchowny, Wygwizdów i Cersle

  • pt    7 grudnia 2016 - 10:22
Zmiany nazw miejscowości: Znikną Żakowiec Poduchowny, Wygwizdów i Cersle
Zmiany są wynikiem wniosków rad gmin - dotyczą 194 przypadków (fot.archiwum)

Minister spraw wewnętrznych i administracji skierował do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia nazw niektórych miejscowości i obiektów fizjograficznych.
Zmiany są wynikiem wniosków rad gmin - dotyczą 194 przypadków. Na terenie 77 gmin, 64 powiatów w 15 województwach ustalono cztery nowe nazwy miejscowości i trzech obiektów fizjograficznych, zmieniono nazwy 87 miejscowości i 5 obiektów, zniesiono nazwy 85 miejscowości i 10 obiektów

Cztery nowe nazwy miejscowości to: Parośla-Pniski w województwie lubelskim, Krosno-Huby w łódzkim, Kawęczyn w mazowieckim i Trzciniec w wielkopolskim.

W przypadku dwóch miejscowości w powiecie lubusko-dobrzyńskim zmieniono nazwy z dwu na jednoczłonowe i tak zamiast Mokry Las i Nowa Wieś istnieć będą Mokrylas i Nowawieś.
Jurata i Kuźnica, byłe części miasta Jastarnia, będę istnieć jak Jurata osada i Kuźnica osada.

W kilku nazwach złożonych zmieniono kolejność członów, i tak w Wielkopolsce, zamiast Nowe Kopydłowo będzie Kopydłowo Nowe, zamiast Nowa Gogolina będzie Gogolina Nowa, identycznie Stara Gogolina.

Wieś o oryginalnej nazwie Szmezdrowo w powiecie rawickim, zmienia nazwę na Szemzdrowo.

Podjęto także decyzję o zniesieniu kilkudziesięciu nazw, i tak zniknie Wygwizdów (powiat radomszczański), Piekło (powiat staszowski), Syberia (powiat piotrkowski), Szumsko Poduchowne i Cersle (powiat kielecki) i Żakowiec Poduchowny (powiat kutnowski).

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2017.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.