PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w przepisach USC dają efekty. Kolejny malowniczy ślub na szczycie góry

  • MN    1 sierpnia 2016 - 15:47
Zmiany w przepisach USC dają efekty. Kolejny malowniczy ślub na szczycie góry
Wójt Lipowej Jan Góra udzielił ślubu na szczycie góry Skrzyczne. (fot. Gmina Lipowa)

• Wójt Gminy Lipowa Jan Góra po raz kolejny udzielił ślubu na szczycie Skrzycznego (woj. śląskie).
• Ceremonia na szczycie góry to zasługa zmian w przepisach, które od 2015 roku umożliwiają wzięcie ślubu w dowolnym urzędzie stanu cywilnego oraz w plenerze.
Pani Monika i Pan Mariusz pochodzą z Łodzi, uwielbiają chodzić po górach. W pięknej, górskiej scenerii, para postanowiła się zaręczyć.

Miało to miejsce na terenie Gminy Lipowa na Malinowskiej Skale (1152 m n.p.m). W sobotę (30 lipca) para powiedziała sobie „tak” na polanie w pobliżu schroniska na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m.).

Skrzyczne wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry, odgałęziającym się od głównego pnia pasma w Malinowskiej Skale.

Na szczycie góry znajduje sie maszt nadajnika RTV dzięki czemu jest ona łatwo rozpoznawalna z wielu miejsc, np. w Beskidzie Żywieckim lub w Tatrach.

1 marca 2015 roku weszły w życie przepisy, które umożliwiają wzięcie ślubu w dowolnie wybranym Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce lub poza urzędem.

Po spełnieniu wymogów formalnych, z takiej możliwości, w zeszłym roku skorzystała para pochodząca z Gdańska i Białegostoku, a w zeszłą sobotę para z Łodzi. Schronisko administracyjnie należy do gminy Lipowa i to właśnie wójt tej gminy Jan Góra udzielił ślubu młodej parze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.