PARTNER PORTALU
  • BGK

Znamy najlepszych sołtysów roku

  • pt    20 czerwca 2017 - 09:49
Znamy najlepszych sołtysów roku
W Senacie wręczono nagrody laureatom 15. edycji konkursu „Sołtys Roku" (fot. senat.pl)

W Senacie wręczono nagrody laureatom 15. edycji konkursu „Sołtys Roku". Tytułem sołtysa seniora uhonorowano Edmunda Woźniaka.
Była to już 15. edycja konkursu, zainaugurowanego w 2001 r. po pierwszych bezpośrednich wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wówczas uroczystość wręczenia nagród miała znacznie skromniejszy charakter

Obecnie gala laureatów jest okazją do dyskusji o najważniejszych problemach sołectw i sołtysów, a także o różnorodnych aspektach pracy samorządowej.

Tytuł Sołtysa Roku 2016 zdobyli: Franciszek Armatowski ze Szczodrowa w woj. pomorskim, Małgorzata Dąbrowska z Bończy w woj. mazowieckim, Dorota Domagała z Rogalinka w woj. wielkopolskim, Anna Fąfara z Brzeżanki w woj. podkarpackim, Beata Grzechnik z Woli Kamieńskiej w woj. warmińsko-mazurskim, Danuta Łukasiak z Jastrzębia w woj. opolskim, Michał Olejniczak z Siemczyna w woj. zachodniopomorskim, Joanna Pestkowska z Owiesna w woj. dolnośląskim, Grażyna Pietrak z Jastkowa w woj. lubelskim, Maria Ratyńska z Zastania  w woj. zachodniopomorskim, Elżbieta Szumska z Ciemnoszyj w woj. podlaskim, Monika Wyrwał z Komornik w woj. świętokrzyskim.

Tytułem sołtysa seniora uhonorowano Edmunda Woźniaka.

Podczas gali list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do Edmunda Woźniaka, który od 50 lat jest sołtysem w Nowym Góździe, odczytał Piotr Nowacki, doradca w Kancelarii Prezydenta RP.

Jak napisał prezydent, sołectwa to ważna część polskiego samorządu, są wsparciem w rozwoju gmin i dobrym przykładem budowania więzi lokalnych. Sołectwo, zdaniem prezydenta, to wspólnota aktywna, twórcza i pielęgnująca relacje sąsiedzkie, troszcząca się o dobro rodziny, kultury i zwyczaje. To w sołectwach widać bogactwo małych ojczyzn i siłę Rzeczypospolitej. Jest to możliwe dzięki takim ludziom jak Edmund Wożniak, ich umiejętności kompromisu, zrozumienia ludzkich trosk i rozwiązywania ich problemów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.