PARTNER PORTALU
  • BGK

Żużel na najwyższym poziomie wraca do Poznania

  • em    30 grudnia 2015 - 12:46
Żużel na najwyższym poziomie wraca do Poznania
Poznań liczy na odrodzenie sportu żużlowego w mieście (fot. pixabay)

Na stadionie na Golęcinie swoje mecze rozgrywać będzie startująca w ekstralidze żużlowej drużyna WTS Wrocław. We wtorek, 29 grudnia, władze wrocławskiego klubu podpisały z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji umowę w tej sprawie.
Na mocy umowy, podpisanej przez przewodniczącego rady nadzorczej WTS Andrzeja Rusko z dyrektorem Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Zbigniewem Madońskim, w najbliższym sezonie zawodnicy z Wrocławia rozpoczną w Poznaniu treningi oraz będą rozgrywać tu mecze o Drużynowe Mistrzostwo Polski Ekstraligi.

Promocja żużla i miasta

Podpisanie umowy i start wrocławskiej drużyny będzie bardzo dobrą promocją sportu żużlowego w Poznaniu.

Poznaniacy oczekiwali powrotu tej dyscypliny. Świadczą o tym wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym dwa lata z rzędu dofinansowanie otrzymywały projekty związane z modernizacją obiektu. Obejmie ona m.in. remont parku maszyn, montaż dodatkowych siedzisk, a także stworzenie warunków do przeprowadzenia transmisji telewizyjnych z meczów wrocławskiego klubu. Partnerem WTS w organizacji rozgrywek ekstraligi będzie Poznańskie Stowarzyszenie Żużla.

Duże nadzieje w związku ze startem wrocławskiego klubu na golęcińskim stadionie wiążą władze Poznania, które widzą w tym szansę na odrodzenie sportu żużlowego w mieście.

- Cieszę się, że żużel na najwyższym poziomie wraca do Poznania. Ufam, że kibice będą mogli podziwiać najlepszych polskich i zagranicznych zawodników - podsumował uroczystość podpisania umów Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Poznania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.