PARTNER PORTALU
  • BGK

Związek Miast Polskich: Nikogo na marsz KOD-u nie delegowaliśmy

  • pt    26 września 2016 - 10:45
Związek Miast Polskich: Nikogo na marsz KOD-u nie delegowaliśmy

• Związek Miast Polskich zaprzecza medialnym informacjom, w myśl których miał wysłać na marsz Komitetu Obrony Demokracji związkową delegację.
• Nie wyklucza to indywidualnego udziału członków związku w manifestacji.
- W związku z informacją podaną przez Pana Mateusza Kijowskiego w wywiadzie opublikowanym w sobotnim wydaniu „Gazety Wyborczej”, rozpowszechnioną także przez portal Onet, uprzejmie informuję, że żaden organ statutowy Związku Miast Polskich nie delegował przedstawicieli Związku na organizowany w dniu 24 września br. marsz KOD-u w Warszawie – pisze w specjalnym komunikacie dyrektor biura ZMP Andrzej Porawski.

Jak podkreśla Porawski: - Nie wyklucza to oczywiście udziału w marszu osób pełniących funkcje w miastach oraz w Związku, jednak nie jako przedstawiciele Związku.

„Jedna Polska – dość podziałów” - z takim hasłem przeszedł w sobotę ulicami stolicy marsz Komitetu Obrony Demokracji. Demonstranci protestowali przeciwko działaniom rządu, takim jak próba zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, likwidacja gimnazjów, czy konflikt na linii PiS – Trybunał Konstytucyjny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Havelka, 2016-09-26 14:29:23

    KOD-owcy zagrzewali się znaną pieśnią: Jeder Schuß ein Russ - Jeder Stoß ein Franzos. Jeder Tritt ein Britt - Jeder Klaps ein Japs
  • obs1248, 2016-09-26 14:16:33

    baju;baju