PARTNER PORTALU
  • BGK

Związek Miast Polskich: Radzymin wśród miast członkowskich, Zduńska Wola się wypisuje

  • MN    6 lipca 2017 - 09:47
Związek Miast Polskich: Radzymin wśród miast członkowskich, Zduńska Wola się wypisuje
Zebranie zarządu ZMP w Szczecinku odbyło się 30 czerwca. (fot. ZMP)

Związek Miast Polskich liczy obecnie 301 miast członkowskich. Ostatnio doszło jedno nowe miasto i jedno zrezygnowało z członkostwa.
Podczas zebrania zarządu Związku Miast Polskich w Szczecinku, w poczet miast członkowskich ZMP przyjęto Radzymin. Ze Związku wystąpiła natomiast Zduńska Wola. Tym samym liczba miast członkowskich należących do związku nie uległa zmianie i wynosi 301. 

Przetasowania wśród miast członkowskich ZMP to nic nowego, o czym pisaliśmy w kwietniu tego roku. Według wyliczeń Portalsamorzadowy.pl, w ciągu 27 miesięcy związek opuściło do tamtego momentu 18 miast. Większość argumentowała decyzję względami finansowymi - przynależność do związku wiąże się z wpłacaniem składem członkowskich. Inni mówili też o względach politycznych. 

Głównym zadaniem związku jest lobbing legislacyjny na rzecz ponad 300 samorządów wchodzących w jego skład. Celem związku jest integrująca miast członkowskich wokół wspólnych celów. Aktywnie angażuje się w działania wspierające samorządność lokalną i decentralizację oraz dąży do lepszego rozwoju polskich miast.

Czytaj też: Jacek Jaśkowiak o tym, dlaczego miasta rządzone przez PiS opuściły ZMP

Podczas zebrania w Szczecinku związek poruszał tematy związane m.in. z projektem ustawy o działalności leczniczej, Kodeksem Urbanistyczno-Budowlanym i założeniami projektu nowego systemu finansowania oświaty, przedstawionego przez MEN.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.