PARTNER PORTALU
  • BGK

Brodnica: Stan wody w Drwęcy spada, chociaż nadal jest wyższy od alarmowego

  • PAP/JS    13 listopada 2017 - 22:57
Brodnica: Stan wody w Drwęcy spada, chociaż nadal jest wyższy od alarmowego
Najwyższy poziom rzeki od wielu lat - 277 cm - zanotowano 6 listopada. (fot. pixabay.com)

Stan wody w rzece Drwęca w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) spada, chociaż nadal jest wyższy od alarmowego o 11 cm i wynosi 271 cm. Strażacy zapewniają, że panują nad sytuacją, a podwyższone wały nie przepuszczają wody na zewnątrz.
Stan alarmowy w Brodnicy na rzece Drwęca wynosi 260 cm, a stan ostrzegawczy 230 cm. Najwyższy poziom rzeki od wielu lat - 277 cm - zanotowano 6 listopada.

"Na szczęście poziom rzeki spada. Dzisiaj pompowaliśmy wodę z piwnicy w okolicach ulicy Sienkiewicza. Po prostu woda czasami wybija jeszcze z gruntu. Te wały, które zostały ułożone z worków z piaskiem dobrze się trzymają i nie przepuszczają wody. Nie mam sygnałów, że potrzeba naszego dodatkowego działania" - powiedział oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy asp. sztabowy Jacek Wrzesiński.

Oficer dyżurny dodał, że strażacy zachowują stan wzmożonej czujności i cały czas monitorują sytuację na grobli.

"Sprawdzamy czy nie dochodzi do uszkodzeń bądź przerwań. Na szczęście nic się niepokojącego nie dzieje" - podkreślił Wrzesiński.

Strażacy do walki z wodą wykorzystali już ok. 5 tys. worków z piaskiem. Prognoza pogody na najbliższe dni dla miasta wskazują na silne zachmurzenie, ale bez opadów deszczu.

Na początku listopada, w wyniku podwyższonego poziomu Drwęcy, zalany został park w Brodnicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.