PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń. Miejski Zakład Komunikacji kupił 21 nowych autobusów

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 16:18
Toruń. Miejski Zakład Komunikacji kupił 21 nowych autobusów
Dostawcą nowych autobusów jest firma Solaris (fot.solarisbus.com)

Do końca listopada 2018 na toruńskich drogach pojawi się 21 nowoczesnych autobusów. W piątek (9.02) Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu podpisał umowę z firmą Solaris na ich  dostawę.
Prezydent Torunia Michał Zaleski podkreślił, że podpisana i planowana umowa zmieniają komunikacyjne oblicze miasta na lepsze. Wskazał, że miasto nadal będzie doposażać tabor, ale także, tak jak do tej pory, inwestować w nowe przystanki, torowiska czy węzły przesiadkowe. Włodarz miasta dodał, że w kolejnych latach zakupionych zostanie także 6 autobusów elektrycznych.

Autobusy zakupione od firmy Solaris zastąpią na toruńskich ulicach najbardziej wysłużone pojazdy, które MZK użytkowało dotychczas. Spółka wykorzystuje obecnie do przewozu pasażerów 142 autobusy, których średni wiek wynosi 11 lat.

Umowa podpisana w piątek zakłada, że po 7 nowych pojazdów zostanie przekazanych MZK do 31 października, 10 i 20 listopada. Podczas konferencji prasowej podkreślano, że spółka miejska w swojej historii nie zakupiła jeszcze jednorazowo aż tylu autobusów.

Prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki podkreślił, że umowa dotyczy autobusów niskopodłogowych, dwunastometrowych, które są także przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedstawiciel Solarisa Wiesław Cieśla wyraził przekonanie, że pasażerowie będą zadowoleni z najnowszego produktu reprezentowanej przez niego firmy, jeżeli chodzi o pojazdy zasilane olejem napędowym.

Do trwającego postępowania przetargowego dotyczącego dostawy kolejnych 14 autobusów (hybrydowych) stanęła jedna firma - MAN Truck&Bus Polska, która przedstawiła ofertę sprzedaży pojazdów za ok. 24,8 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.