PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamieszanie wokół Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zwycięska firma wycofała się z podpisania umowy

  • KDS    12 stycznia 2018 - 17:08
Zamieszanie wokół Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zwycięska firma wycofała się z podpisania umowy
Konsorcjum firm, które wygrało przetarg na prowadzenie BRA wycofało się z podpisania umowy (fot.zdmikp.bydgoszcz.pl)

Bydgoski Rower Aglomeracyjny przez najbliższe trzy lata poprowadzi BikeU, z którym miasto (10.01) podpisało umowę. Wyłonienie nowego operatora do łatwych nie należało. Na dwa miesiące przed startem systemu konsorcjum, które wygrało przetarg, odstąpiło od podpisania umowy.
Zamieszanie wokół wyboru nowego operatora BRA opisała "Gazeta Wyborcza". Okazuje się, że miasto podpisało trzyletnią umowę z firmą BikeU, która wcale nie wygrała przetargu na obsługę systemu. Zwycięzca - konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic - na dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu zrezygnowało i odstąpiło od podpisania umowy.

Warszawskie konsorcjum wygrało przetarg, oferując najniższą cenę oraz najkrótszy czas realizacji. Firma BikeU, która była druga w kolejce, uznała ofertę konkurencji za nierealną do wykonania i wskazała niebezpieczeństwa, jakie ze sobą niesie.

- Była tak zdeterminowana, że po ogłoszeniu wyników wskazała uchybienia w ofercie rywala i zwróciła się do Krajowej Izby Odwoławczej, by ta rozstrzygnęła, czy uwagi są zasadne. KIO pod koniec listopada odrzuciła zażalenie - piszą dziennikarze "GW". 

Sytuacja znów się zmieniła, kiedy konsorcjum wycofało się i na dwa miesiące przed startem systemu (ma ruszyć w marcu 2018 - przyp. red), poinformowało, że nie przystąpi do podpisania umowy. Jak na swojej stronie poinformował bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zgodnie z Prawem zamówień publicznych sięgnięto po ofertę, która znalazła się na drugim miejscu. Tym samym do 2020 roku miejski rower poprowadzi firma BikeU. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.