PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz wybuduje basen za 100 mln zł

  • JS    2 lutego 2018 - 20:51
Bydgoszcz wybuduje basen za 100 mln zł
Nowy basen Astorii wraz z całym kompleksem ma być gotowy do 31 stycznia 2020 roku (fot. bydgoszcz.pl)

Miasto Bydgoszcz ogłosiło przetarg na budowę basenu przy ul. Królowej Jadwigi 23. Inwestycja będzie kosztować 100 mln złotych.
Nowy obiekt przy ul. Królowej Jadwigi ma pełnić funkcję sportowo-rekreacyjną. Powstanie w nim między innymi 10-torowy basen olimpijski o długości 50 m i szerokości 25 m. Będzie wykorzystywany przede wszystkim z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniach bydgoskich szkół.

W nowym obiekcie będą mogły odbywać się zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody. Basen z miejscowo przegłębionym dnem do 6m (na odcinku 12m), wyposażony będzie w ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb będzie dzielił go na dwa mniejsze baseny oraz w jednej jego części ruchome dno o wymiarach 25m x 25m (które umożliwi zmianę jego głębokości od 0 do 210 cm oraz uzyskanie zróżnicowania głębokości w dwóch jego strefach). Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, basen będzie można podzielić na cztery części o różnych głębokościach, gdzie będą mogły odbywać się różne rodzaje zajęć. Przy takim rozwiązaniu basen typowo treningowy stanie się też miejscem rekreacji dla mieszkańców (np. poprzez wydzielenie płytkich stref do gier wodnych, zajęć aerobiku w wodzie itp.), a także miejscem treningu dla nurków (w tym służb ratowniczych).

Widownia basenu liczyć będzie około 450 miejsc. W kompleksie funkcjonować będą m. in. hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne.

Warto podkreślić, że będzie to pierwszy basen olimpijski w regionie. Ostateczny wygląd budynku uwzględnia też uwagi Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta. Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu ograniczonego na podstawie prawa zamówień publicznych.

Miasto wnioskowało o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 50 mln złotych. Uzyskało jednak o połowę niższe. Jednakże, dzięki dobrej sytuacji finansowej miasta, można zwiększyć środki na wkład własny inwestycji. Koszt tego zadania szacowany jest na 100 mln zł.

Nowy basen Astorii wraz z całym kompleksem ma być gotowy do 31 stycznia 2020 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • obywatel x, 2018-02-05 17:56:00

    Na łeb radnym padło. Smród, smog w mieście, grosze na walkę ze smogiem w trosce o zdrowie ludzi a oni basen chcą budować. Widać, ze to rok wyborczy