PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejski Kongres Gospodarczy, Konkurs "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto" rozdaliśmy nagrody

  • Portal Samorządowy    12 maja 2017 - 14:36
Europejski Kongres Gospodarczy, Konkurs "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto" rozdaliśmy nagrody
Laureaci konkurs z nagrodami (fot.wnp)

Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź, Pabianice, Bydgoszcz odebrały podczas IX Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach nagrody dla najlepszych, zdaniem ekspertów i internautów, projektów do budżetów obywatelskich w konkursie "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto".

 
• Nagrodziliśmy zwycięzców III edycji konkursu „Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto”.

 • Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź, Pabianice, Bydgoszcz – projekty do budżetów obywatelskich tych miast zyskały największe uznanie jury oraz internautów.

 • Zwycięzcy otrzymali statuetki, sprzęt elektroniczny, a także promocję pomysłów na poziomie ogólnopolskim.

Celem konkursu „Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto” jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców Polski. Spośród nich kapituła wybiera najlepsze i najciekawsze.

Podczas gali w Katowicach nagrody odebrali autorzy projektów:

W kategorii społecznej: "Rowerowa Gmina z Kórnika" i "Nowotarska Strefa Relaksu - zagospodarowanie bulwarów nad Dunajcem w Nowym Targu".

Dziękując za wyróżnienie, Krzysztof Rolnik z Kórnickiego Bractwa Rowerowego powiedział: - Pieniądze są ważne, ale większy nacisk trzeba w budżetach obywatelskich kłaść na miękką działalność, na cementownie kontaktów między ludźmi.

W kategorii “samorządowej” największe uznanie zyskały projekty: „Tacy sami - plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Jarosławiu” i „Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie w Łodzi”.

Grzegorz Justyński z Urzędu Miasta Łodzi podkreślił znaczenia budżetów obywatelskich:

- Ważne jest to, że budżety obywatelskie zmieniają urzędy, to wymusza bezpośredni kontakt, wiem, bo doświadczam tego na co dzień – powiedział, odbierają nagrodę.

- To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, a najważniejsze, że możemy przygotować to, czego oczekują mieszkańcy – mówił Waldemar Paluch, burmistrz miasta Jarosławia.

W głosowaniu internatów najwięcej głosów zyskały „Edupark – bezpieczny dziedziniec szkolny w Pabianicach” oraz „Wyspa Młyńska bez barier w Bydgoszczy”.

Michał Sztybel, dyrektor biura partycypacji społecznej UM Bydgoszczy, obiecał: - My jako urząd tylko pomysł realizowaliśmy, pomysłodawcami były osoby niedowidzące i prezydent na specjalnym spotkaniu przekaże im tę nagrodę.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, sprzęt elektroniczny, a także promocję pomysłów na poziomie ogólnopolskim.

Konkurs organizowany jest od 2015 r. przez Fundację Napraw Sobie Miasto we współpracy z serwisem PortalSamorządowy.pl oraz Grupą PTWP - organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pomysły były oceniane przez profesjonalne grono ekspertów – przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata naukowego i artystycznego. Zakończyło się także głosowanie naszych czytelników, którzy wybrali swoje najciekawsze typy. W głosowaniu internetowym oddano ponad 24 tys. głosów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.