PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń: Tłumy na Festiwalu Kolorów

  • PAP/AT    19 czerwca 2017 - 07:20
Toruń: Tłumy na Festiwalu Kolorów
Festiwal Kolorów odbywał się w tym roku po raz piąty (fot.festiwalkolorow.pl)

Tłumy mieszkańców i turystów pojawiły się na Festiwalu Kolorów w Toruniu.
• Tłumy mieszkańców i turystów bawiły się w niedzielne (18 czerwca) popołudnie na Festiwalu Kolorów w Toruniu.

• W wydarzeniu opartym na muzyce granej przez DJ-ów oraz wielobarwnym proszku, którym obsypują się nawzajem uczestnicy, brały udział całe rodziny.

• Festiwal Kolorów odbywał się w tym roku po raz piąty - nie tylko w Toruniu, ale również w Łodzi, Rzeszowie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie.

Scenerią imprezy integracyjno-kulturalnej były Błonia Nadwiślańskie.

Organizatorzy przedsięwzięcia deklarują, że robią to, żeby "spotkać ludzi i zobaczyć uśmiech na tysiącach kolorowych twarzy". Dodają, że chcą się zmieniać na lepsze dla uczestników festiwalu z całej Polski, "bo dzięki temu letnia kolorowa terapia działa coraz lepiej". Oprócz muzyki i wielobarwnego proszku zapewnili także m.in. fotobudki oraz miasteczko gastronomiczne, które stworzyły foodtrucki z potrawami z różnych zakątków świata.

"Przyszedłem tutaj z 11-letnią córką, która właśnie zniknęła mi gdzieś w tłumie. Wszyscy ludzie są dla siebie uśmiechnięci i życzliwi. To bardzo dobra inicjatywa, która pozwala poprzez grę barwami zapomnieć o codzienności. Kolorowy proszek unosi się wszędzie, ale jest niegroźny dla zdrowia. Mam również nadzieję, że da się uprać ubrania, ale tego już pewien nie jestem" - powiedział PAP Gerard z Torunia.

W rytm muzyki elektronicznej tańczyło w grodzie Kopernika wielu młodych ludzi.

"Chciałybyśmy uczestniczyć w tej zabawie co roku. Jesteśmy po raz pierwszy i niezwykle nam się podoba. Można się wyszaleć. W końcu od tego są letnie miesiące. Pomysł na obsypywanie proszkiem o różnych kolorach jest niecodzienny. Mamy nadzieję, że wyjdą z tego super zdjęcia" - podkreśliły nastolatki Patrycja i Natalia, które przyjechały na toruński festiwal z Brodnicy.

"Młodość ma swoje prawa i musi się wyszaleć. Ja jestem tutaj z sześcioletnim Antosiem i jego ośmioletnią siostrą Kasią. Obserwujemy wszystko z oddali, bo kurz pod sceną jeszcze nie jest dla nich, ale buzie też już mają różowe" - wskazała Bogumiła, która na festiwal przyszła z wnukami.

Festiwal Kolorów odbywał się w tym roku po raz piąty - nie tylko w Toruniu, ale również w Łodzi, Rzeszowie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie. Jego kolejna odsłona odbędzie się w 23 czerwca w Gdańsku. Wszystko zakończy się 19 sierpnia w Cieszynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.