PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń: Rozpoczęto modernizację wojewódzkiego szpitala

  • pap/em    5 stycznia 2017 - 15:55
Toruń: Rozpoczęto modernizację wojewódzkiego szpitala
Po zakończeniu prac wojewódzki szpital będzie znacznie większy (fot. pixabay)

• W Toruniu rozpoczęto modernizację i rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera.
• Inwestycja realizowana będzie przez trzy lata. Jej łączny koszt opiewa na kwotę 336 mln zł.
• Władze samorządowe szpitala oraz wykonawca robót wbili pierwsze łopaty na placu budowy.
Zleceniodawcą przedsięwzięcia są Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne sp. z o.o., samorządowa spółka celowa, która realizuje inwestycje medyczne w placówkach podległych samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego. Realizacja projektu jest możliwa dzięki kredytowi w kwocie 238,5 mln zł, przyznanemu przez Europejski Bank Inwestycyjny. Samorząd województwa zawarł umowę w tej sprawie z EBI 17 listopada 2016 roku.

- To bardzo ważny moment. Miejsce zostało przygotowane do tego, żeby wprowadzić ciężki sprzęt i rozpocząć fizycznie realizację tej wielkiej inwestycji. Ogromnie się z tego cieszę. Pomimo aury - mrozu i śniegu - projekt realizowany będzie zgodnie z harmonogramem - powiedział podczas czwartkowej uroczystości marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Po zakończeniu prac wojewódzki szpital będzie znacznie większy. Projekt inwestycji zakłada rozbudowę głównego budynku lecznicy, a także jego modernizację. Firma Budimex, główny wykonawca inwestycji, postawi nowe pawilony, które mają poprawić warunki leczenia pacjentów szpitala zakaźnego, działającego w ramach placówki, a także oddziałów psychiatrycznych. Powstaną również pawilon administracyjny i trzykondygnacyjny parking.

Łączny koszt projektu opiewa na kwotę 560 mln zł, na którą składają się podpisana umowa na rozbudowę i modernizację szpitala oraz koszty jego wyposażenia. Projekt zostanie sfinansowany ze środków z EBI oraz pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu województwa oraz funduszy własnych placówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.