PARTNER PORTALU
  • BGK

Podział gmin na nowe okręgi wyborcze. Komisarze wyborczy wyręczą radnych

  • MIW    16 kwietnia 2018 - 12:00
Podział gmin na nowe okręgi wyborcze. Komisarze wyborczy wyręczą radnych
W 31 gminach Polski komisarz dokona podziału na okręgi wyborcze (fot. kbw.gov.pl)

W 31 gminach Polski tamtejsze rady nie podjęły w ustawowym terminie uchwał o podziale na okręgi wyborcze. Oznacza to, że decyzję tę zamiast nich podejmą komisarze wyborczy.
Przypomnijmy, że zgodnie ze zmienionym na początku stycznia Kodeksem Wyborczym rady gmin zostały zobligowane do tego, aby w ciągu 60 dni od wejścia znowelizowanej ustawy w życie (tj. od 11 stycznia) dokonać podziału gmin na okręgi wyborcze w wyborach do rad gmin. W razie, gdy rada nie podjęła w terminie stosownej uchwały (termin minął 3 kwietnia), podziału gminy na okręgi wyborcze dokonuje w ciągu 14 dni od upływu ustawowego terminu komisarz wyborczy. 

Czytaj też: Okręgi wyborcze po nowemu

Jak wynika z przesłanego dziś przez Krajowe Biuro Wyborcze zestawienia rady nie podjęły w ustawowym terminie do 3 kwietnia uchwał w podziale na okręgi wyborcze w gminach: Zawady (delegatura KBW Białystok), Strumień (delegatura KBW Bielsko – Biała), Mogilno, Żnin (delegatura KBW Bydgoszcz), Białopole (delegatura KBW Chełm), Miedźno (delegatura KBW Częstochowa), Lędziny (delegatura KBW Katowice), Jerzmanowice – Przeginia, Mogilany (delegatura KBW Kraków), Głogów (delegatura KBW Legnica), Zgierz (delegatura KBW Łódź), Krościenko, Łapsze Niżne, Maków Podhalański (delegatura KBW Nowy Sącz), Boguty – Pianki (delegatura KBW Ostrołęka), Kuślin, Pobiedziska (delegatura KBW Poznań), Mirów, Wierzbica (delegatura KBW Radom), Borowie, Łaskarzew, Siennica (delegatura KBW Siedlce), Rokiciny (delegatura KBW Skierniewice), Cewice, Luzino (delegatura KBW Słupsk), Marianowo, Rewal, Widuchowa, Międzyzdroje (delegatura KBW Szczecin).

Czytaj: Radni przekombinowali. Podziału na okręgi dokona komisarz?

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.