PARTNER PORTALU
  • BGK

Włocławek: Władze miasta zorganizują Dzień z Kartą Seniora

  • PAP/JS    11 stycznia 2017 - 21:08
Włocławek: Władze miasta zorganizują Dzień z Kartą Seniora
Według danych magistratu we Włocławku żyje blisko 30 tysięcy osób, które ukończyły 60. rok życia. (fot.fotolia)

• Program "Włocławska Karta Seniora” działa od 1 stycznia.
• Osoby, które ukończyły 60 lat, mogą składać wnioski o jej wydanie.
• Na 17 stycznia władze miasta planują specjalny dzień poświęcony seniorom i tej idei.
Celem Dnia z Kartą Seniora ma być przybliżenie tego programu oraz zachęcenie kolejnych przedsiębiorstw do udziału w nim. Wnioski o wydanie karty można składać w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławka.

"Karta Seniora umożliwi osobom w wieku 60+ korzystanie z dodatkowych bonusów nie tylko we Włocławku, ale w całej Polsce, podobnie jak dzieje się to w przypadku Włocławskiej Karty Dużej Rodziny" - podkreśliła wiceprezydent Włocławka Barbara Moraczewska.

Dzień z Kartą Seniora odbędzie się w Centrum Kultury Browar B. Prezydent miasta Marek Wojtkowski zaprosił tam seniorów z rodzinami i przyjaciółmi. Ważną grupą, do której również skierowane jest zaproszenie, są przedstawiciele funkcjonujących w mieście instytucji i przedsiębiorcy.

"Samorząd Włocławka chce doprowadzić do spotkania seniorów i firm, które już zadeklarowały udział w projekcie albo chcą się do niego dołączyć. Będzie to święto osób starszych powiązane z rozpoczęciem realizacji tego programu w naszym mieście w tym roku. Spotkanie jest dla wszystkich i ma przybliżyć ideę, a może i zainspirować osoby, których dotąd nie przekonaliśmy" - powiedziała Aleksandra Bartoszewska z biura rzecznika prasowego prezydenta Włocławka.

Na godzinę 11.00 zaplanowano prezentację w sali widowiskowej centrum kultury, adresowaną do osób 60+. Będzie można się z niej dowiedzieć o warunkach i sposobie uzyskania karty. Przedstawione zostaną również korzyści wynikające z jej posiadania. Dwie godziny później rozpocznie się prezentacja skierowana do lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji publicznych.

Według danych magistratu we Włocławku żyje blisko 30 tysięcy osób, które ukończyły 60. rok życia. Ideą karty jest umożliwienie seniorom korzystania ze zniżek partnerów programu np. instytucji kultury, punktów usługowych czy sklepów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.