PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej pieniędzy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

  • JS    13 marca 2018 - 21:29
Więcej pieniędzy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim
W ostatniej edycji BBO zgłoszono łącznie ok. 500 pojedynczych projektów (fot. UM Bydgoszcz)

Będzie więcej pieniędzy na inwestycje realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - w tym roku miasto przeznaczy na nie niemal 4 mln zł więcej niż poprzednio. O tym na co zostaną wydane środki z BO po raz kolejny zadecydują mieszkańcy.
- W tym roku, dzięki dobrej kondycji finansowej miasta, zwiększono kwotę BO o blisko 4 mln zł – mówi prezydent Rafał Bruski. - Razem z inicjatywami lokalnymi (25/75) to już 18,2 mln zł w rękach mieszkańców. To niemal trzykrotnie więcej pieniędzy niż jeszcze 2 lata temu. A o tym, jak zostaną wydane, zdecydują ponownie bydgoszczanie. Zasady zgłaszania i głosowania są uzgadniane wraz z Radą ds. Partycypacji Społecznej składającą się ze społeczników angażujących swój czas dla miasta - dodał.

Od 29 stycznia do  28 lutego 2018 r. mieszkańcy mogli odpowiadać na szereg pytań dotyczących rozwoju BBO m.in. wprowadzenia innych rodzajów projektów, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli Rad Osiedli w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W ramach konsultacji  odbyło się również spotkanie z samymi Radami Osiedli. Mieszkańcy mogli także wypełnić ankietę podczas spotkania konsultacyjnego z udziałem zewnętrznego moderatora. Do wszystkich dotychczasowych wnioskodawców projektów do BBO skierowano list z ankietą i zaproszeniem na spotkanie konsultacyjne.

Bydgoszczanie mieli również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących poszczególnych etapów programu. Teraz uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców zajmie się Rada ds. Partycypacji Społecznej.

BBO w liczbach:
- w ostatniej edycji BBO zgłoszono łącznie ok. 500 pojedynczych projektów
- w oparciu o poprzednie edycje BBO do realizacji trafiło niemal 300 zadań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.