PARTNER PORTALU
 • BGK

Łódzkie: Strabag wybuduje zakład zagospodarowania odpadów

 • KDS    14 lipca 2017 - 12:13
Łódzkie: Strabag wybuduje zakład zagospodarowania odpadów
Tak na wizualizacji prezentuje się RZZOK w Piaskach Bankowych (fot. strabag)

Blisko 61 mln zł będzie kosztowała budowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych. Za realizację inwestycji odpowiada Strabag, który na początku lipca rozpoczął prace budowlane.
W nowym zakładzie mają być przetwarzanie odpady pochodzące od gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym Bzura. Jednak zyskać ma całe województwo łódzkie. Bowiem dzięki temu, że w jednym miejscu większa ilość odpadów poddana zostanie poddana procesom segregacji i kompostowania, przez co nie będą zalegały na składowisku.

Czytaj więcej: Bydgoszcz ułatwi odbiór segregowanych odpadów

- W procesie mechanicznej segregacji, przy użyciu automatycznych systemów, wydzielone a następnie skierowane do recyklingu zostaną np. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz inne precyzyjnie określone frakcje. Natomiast zneutralizowane, a szkodliwe z natury rzeczy substancje ulegną przetworzeniu i zostaną wykorzystane do rekultywacji składowisk - informuje Strabag.

Czytaj więcej: Kłopotliwe odpady. Jacek Krywult: trzeba tworzyć nowe składowiska

Inwestycja realizowana jest w formule „pod klucz”. Oznacza to, że generalny wykonawca dostarczy i zamontuje technologię sortowni odpadów komunalnych o docelowej wydajności 50 tys. Mg/rok i kompostowni odpadów wraz z intensywną stabilizacją biofiltrami, o przepustowości ok. 22 tys. Mg/rok. Strabag podejmie prace na sieciach branżowych: wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, a także wykona wszelką infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania zakładu. Ponadto, w ramach kontraktu powstaną: budynek administracyjno-socjalny, kwatery składowania odpadów, stacja paliw, myjnia i budynki warsztatowe.

Zakład w Piaskach Bankowych to niejedyna inwestycja zarządzania odpadami, którą wykona Strabag. Firma wykonała jeden z najnowocześniejszych w Europie Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Amber Piaski Bankowe, 2017-07-15 13:33:15

  Do a my za to płacimy...: a błogosławieństwo dla inwestycji w (nomen-omen) Piaskach Bankowych nadejdzie zapewne od ministra Mazurka, który lubi przecinać wstęgi na otwarciu fabryk śmieci ze śmieci - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-widze-powodu-zeby-nakladac-obowiazek-segregowania-smi...eci,56300.html  rozwiń
 • a my za to płacimy..., 2017-07-15 13:22:31

  Do Aby było jak było: już ustawia się kolejka odbiorców produktu z tej fabryki śmieci ze śmieci bo nalepsze interesy na śmieciach robi się w Polsce wtedy gdy za odbiór produktu płaci nie jego odbiorca ale wytwórca - portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/zgok-w-olsztynie-kosztowal-157-mln-dzisiaj...-musi-placic-zeby-ktos-kupil-od-niego-paliwo,88178.html  rozwiń
 • Aby było jak było, 2017-07-15 13:16:38

  Do w.potega@neostrada.pl: W Polsce są tylko nowoczesne fabryki śmieci - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/prawdopodobnie-zmarnowalismy-miliardy-na-instalacje-do-odpadow-quot-skutecznosc-10-proc-quot,93708.html