PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra. Bilet na autobus kupisz przez specjalną aplikację

  • KDS    12 lutego 2018 - 06:54
Zielona Góra. Bilet na autobus kupisz przez specjalną aplikację
Bilet na autobus kupimy przez specjalną aplikację (fot.Facebook/Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze)

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Zielonej Górze otrzymali rozwiązanie umożliwiające im zakup biletów on-line. Miasto wprowadziło aplikację mobilną mPay. Korzystnie z niej jest bezpłatne.
W Zielonej Górze aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych i dobowych. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Pasażerowie mogą je kupić w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. 

By kupić bilet, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Zieloną Górę. Następnie wybieramy jeden z dostępnych biletów, wpisujemy numer linii i określamy metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Co ważne, nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

By zapłacić za bilety telefonem, wcześniej trzeba uzupełnić "elektroniczną portmonetkę mPay" pieniądzmi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Rozwiązanie to działa w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Warszawie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • BUSOMAT PL, 2018-02-12 16:02:36

    Bardzo fajne rozwiązanie dla autobusów