PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Koluszki otwiera park wodny

  • TK    13 lutego 2018 - 16:05
Gmina Koluszki otwiera park wodny
Trwa budowa parku wodnego w Lisowicach (Fot. koluszki.pl)

Gmina Koluszki w woj. łódzkim buduje park wodny nad zalewem w miejscowości Lisowice. Budowa zaczęła się w połowie ubiegłego roku a pierwsze atrakcje dla turystów mają być dostępne w sezonie letnim 2018. Koszt budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego to 8 mln zł.
  • Wokół zbiornika w Lisowicach w gminie Koluszki trwa budowa parku wodnego. Jego koszt to 8 mln zł.
  • W sezonie letnim 2018 czynne będą pierwsze atrakcje dla turystów, m.in. tor wakeboardowy.
  • W lipcu zaczną się imprezy plenerowe promujące park wodny w Lisowicach. 

Obecnie wokół zbiornika w Lisowicach trwają prace związane z oczyszczaniem i przygotowywaniem terenu do wypoczynku. Rozpoczęło się kładzenie fundamentu pod restaurację oraz wytyczanie terenu pod parking. Cześć zaplanowanych prac jeszcze się nie rozpoczęła. Wykonawcy czekają m.in. na uzyskanie pozwoleń na budowę oraz decyzji środowiskowych.

Koszt budowy parku wodnego to 8 mln zł. z czego 5,6 mln pochodzi z dofinansowania unijnego. Poza tym gmina Koluszki dostała dotację na promocję obiektu. Przez pierwszy rok funkcjonowania na ten cel zostanie wydanych 1 mln zł.

Czytaj też: Ile kosztuje wizyta w aquaparku?

Na pierwszy sezon letni gotowe mają być: plaża, zjeżdżalnia z niecką basenową, 300-metrowy tor wakeboardowy (wakeboard to ślizg po wodzie na desce, której użytkownik ciągnięty jest przez motorówkę lub wyciąg) oraz jeden z dwóch zaplanowanych parków linowych. Ponadto turyści będą mogli korzystać z kajaków, rowerów wodnych, jednego boiska do piłki siatkowej oraz części trasy pieszo-rowerowej.

Park wodny w Lisowicach ma być kompleksem sportowo rekreacyjnym z plażą o powierzchni 7 tys. m kw. Plaża zostanie wyposażona w pełne zaplecze do kąpieli: przebieralnie, prysznice, toalety oraz wieżę strażniczą dla ratownika. Poza atrakcjami wodnymi, turyści będą mogli korzystać z dwóch parków linowych, dwóch boisk do siatkówki plażowej oraz zewnętrznej siłowni. Wokół zalewu zostaną poprowadzone oświetlone ścieżki pieszo-rowerowe. Na wschodnim brzegu akwenu ma powstać drewniana platforma z widokiem na ruiny starej kaplicy. Całość terenu ma być objęta monitoringiem oraz bezprzewodowym internetem.

Wstęp do parku wodnego będzie darmowy. Płatne będzie korzystanie z toru wakeboardowego i parków linowych. Gmina Koluszki w marcu zacznie szukać prywatnych najemców do tych atrakcji. Trwają także rozmowy z właścicielem kolekcji rowerów. Pojawił się pomysł, aby przy parku wodnym w Lisowicach stworzyć muzeum rowerów.

Znana jest już data pierwszej imprez. Na 12 lipca zaplanowano inaugurację cyklicznych wydarzeń o nazwie "U nas weekend zaczyna się już w czwartek". Mają to być imprezy plenerowe takie jak pikniki, festyny lub występy gwiazd. W każdym tygodniu imprezy będą się zaczynały w czwartek, a kończyły w niedzielę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.