PARTNER PORTALU
  • BGK

Goldbeck zatrudni w nowej fabryce w Lućmierzu 100 osób

  • PAP/AH    12 października 2017 - 14:54
Goldbeck zatrudni w nowej fabryce w Lućmierzu 100 osób
Fot. goldbeck.de

100 osób ma znaleźć zatrudnienie w nowy zakładzie produkcyjnym firmy Goldbeck, który powstanie na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lućmierzu w gminie Zgierz (Łódzkie). Inwestycja ma kosztować ok. 105 mln zł.
Przedstawiciele niemieckiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w projektowaniu, budowie i konstrukcjach hal, budynków biurowych i wielopoziomowych parkingów oraz władze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) w czwartek uroczyście wmurowali kamień węgielny na budowie powstającej fabryki.

- Grupa Goldbeck w najbliższych latach zamierza zainwestować w Polsce 60 mln euro. Inwestycja w Lućmierzu opiewa na ok. 23-24 mln euro, czyli ponad 100 mln zł - powiedział dyrektor powstającego w Lućmierzu zakładu Mirosław Dańczyszyn z Goldbeck Elementy Polska.

Wyjaśnił, że w tym miejscu będą powstawać stalowe konstrukcje budowlane na wewnętrzne potrzeby inwestycyjne koncernu. Goldbeck specjalizuje się bowiem w szybkiej budowie obiektów przemysłowych i biurowych przy wykorzystaniu prefabrykowanych elementów systemowych.

"Rzecz polega na tym, żebyśmy docelowo nie musieli importować z Niemiec konstrukcji stalowych, tylko wytwarzali je na rynku lokalnym, w naszym nowym zakładzie w Lućmierzu. Będzie to zakład typowo produkcyjny, w którym będą powstawać prefabrykowane stalowe elementy nośne dla budownictwa ogólnego, w tym głównie słupy, dźwigary kratownicowe, belki podsuwnicowe oraz elementy drobne" - dodał Dańczyszyn.

Fabryka ma rozpocząć działalność w 2018 r. i zatrudnić 100 osób.

Prezes ŁSSE Marek Michalik podkreślił, że Goldbeck to ważny partner w łódzkiej strefie. "Witamy kolejnego niemieckiego inwestora, co potwierdza, że zarówno strefa, jak i polski rząd sprzyja zagranicznym inwestycjom" - zaznaczył.

To pierwsza inwestycja Goldbeck Elementy Polska w ŁSSE. Spółka należy do Grupy Goldbeck - niemieckiej firmy, która specjalizuje się w projektowaniu, budowie i konstrukcjach różnych typów budynków - m.in. hal przemysłowych, hal logistycznych, budynków biurowych, parkingów wielopoziomowych, centrów handlowych, chłodni. W swoich zakładach produkcyjnych i oddziałach w całej Europie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.