PARTNER PORTALU
  • BGK

Średnicowy tunel kolejowy odblokuje Łódź

  • Wnp.pl    1 stycznia 2018 - 14:07
Średnicowy tunel kolejowy odblokuje Łódź
(Fot. Shutterstock)

Budowa łódzkiego tunelu kolejowego będzie jedną z największych w kraju inwestycji infrastrukturalnych w nadchodzących latach.
Łódź to jedno z polskich miast, które najmocniej odczuło skutki zmiany ustrojowej związanej z upadkiem komunizmu. Uderzyły one w lokalną gospodarkę i napędziły depopulację drugiego, a obecnie już trzeciego - po Warszawie i Krakowie - miasta w Polsce.

Ostatnie lata to jednak czas intensywnej walki o zmianę wizerunku Łodzi. Metamorfoza dokonuje się zarówno dzięki rewitalizacji zabudowy śródmieścia, na którą tylko do 2022 r. ma trafić około miliarda złotych, jak i dzięki budowie nowej infrastruktury komunikacyjnej.

Więcej na temat średnicowego tunelu kolejowego w Łodzi przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Qarti, 2018-03-10 10:42:11

    Do Prof. Glass: Co do wyludniania dotyczy to całego kraju. W Łodzi zauważalna jest tendencja wyprowadzania się na obrzeża miasta lub do gmin ościennych gdzie łatwiej wybudować dom lub kupić taniej mieszkanie. Łódź przeżywa obecnie odrodzenie i wzbudza duże zainteresowinięte bardzo duzej ilosci inwe...storów, którzy przenoszą tutaj swoje siedziby, fabryki, magazyny. To miasto zostało docenione przez wielkie koncerny, światowe marki i samych mieszkańców, których poziom życia wzrasta.  rozwiń
  • Prof. Glass, 2018-01-03 11:13:47

    INWESTUJCIE W LUDZI. BO MIASTO I TAK SIĘ WYLUDNIA? JESZCZE JEDEN DWORZEC I TUNEL NIE NAKARMIĄ NAJBIEDNIEJSZYCH, CHYBA, ŻE SZYKUJECIE JE DLA UKRAIŃCÓW?